Jälgi meid

Uudised

Hiiumaal avati AA rühm, mis aitab elust osa saada kainena

G4S
Peale mitmeaastast pausi Hiiumaal taasloodud AA rühmas saavad abi ja toetust alkoholiga kimpus inimesed.
AA ehk anonüümsete alkohoolikute rühmas olemisel on vaid üks eesmärk: jääda ise kaineks ja aidata teistel alkohoolikutel kainuseni jõuda. Tuge saavad AA rühmas soovi korral ka alkohooliku pereliikmed ja lähedased.
Rühma üks mentoritest on Raul Kukk, kes ise alkoholi tõttu jõudnud allakäigutrepi alumisele astmele ja sealt taas uuesti üles roninud. Tema näost paistavad läbipõletatud eluetapi jooned ja ta teab, kui raske on hakata oma elu üle ise otsustama, vabaneda valedest, hädavaledest, vabandustest, lihtsatest lahendustest, vihast ehk kõigest sellest, mille taha sõltlane kipub n-ö pugema. “See on äärmiselt raske vaimne katsumus sõltlastele – seetõttu ongi väga oluline üksteist toetada,” ütleb Raul.
Pole tähtis, kui palju on AA rühmas inimesi, on nad mehed või naised, noored või vanad. “Kui kaks inimest saavad kokku ja räägivad neil teemadel, siis ongi juba rühm,” selgitab ta ja julgustab loodetavasti elumuutvat sammu ette võtma. “Kes abi ja tuge vajab, see on alati oodatud.”
Hiiumaa rühm avati selle aasta veebruaris. Kuke sõnul kiputakse siin kartma, et kõik teavad kõiki ja rühmas räägitu räägitakse edasi, aga seda kartma ei peaks. AA rühma kõige olulisem kokkulepe on, et kõik rühmas räägitu jääb sinnasamasse nelja seina vahele.
Ühine mure
Alkoholi küüsi jäänu ei ole oma sõltuvusega üksi. Igal inimesel on lähedased, kolleegid, pereliikmed ja paratamatult on nemad igaüks omal kombel kaassõltlased. Nad kas lepivad sellega, jätavad sõltlase maha ja/ või võtavad midagi ette.
Rühmas olles jagavad anonüümsed alkohoolikud omavahel kogemusi, jõudu ja lootust, et saada oma ühisest probleemist jagu ja aidata ka teistel, kes seda vajavad, alkoholismist terveneda. Rühma liikmeks olemise ainus tingimus on soov joomine lõpetada.
Raul Kukk ise on oma kogemust palju jaganud. Muuhulgas räägib ta oma elu keerdkäikudest, alkoholisõltuvusest ja sellest vabanemisest saates KolmeDok, saate nimi on “Nõiaring – alkoholismist ausalt.”
Kohtumised pühapäeviti
Aastal 1990 alustas Wismari haigla ruumides tegevust esimene Eesti AA rühm, mis tegutseb tänaseni. Praegu on AA rühmad 16 Eesti eri linnas. Kõige vanemad liikmed on püsinud kainena esimesest tegutsemisaastast alates. Aastate jooksul on AA-ga liitunud sadu inimesi, kes on toibunud alkoholismist ja saavutanud püsiva kainuse. 2007. aastast toimis ka Hiiumaal mõnda aega AA rühm.
Praegune Hiiumaa rühm käib koos pühapäeviti aadressil Pikk 26, Kärdlas algusega kell 13:00. Ette registreerima ei pea. Eneses selgusele jõudmise korral tuleb lihtsalt kohale minna. AA liikmelisusega ei kaasne mingeid tasusid ega makse. AA ei ole seotud ühegi usundi, usulahu, poliitilise ühenduse, organisatsiooni ega institutsiooniga.

Veel lugemist: