Connect with us

Uudised

Hiiumaa valla koalitsiooni­kõnelused jätkuvad

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ning valimisliit Ühine Hiiumaa esindajad jätkavad koalitsiooni­kõnelusi Reformierakonna ja Keskerakonnaga.
Esmaspäeva, 19. oktoobri õhtul kohtusid Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) ning valimisliit Ühine Hiiumaa (ÜH) esindajad, et alustada läbirääkimistega koalitsiooni moodustamiseks. Samas otsustati otsida võimalust kaasata koalitsiooni kolmas osapool.
“Nädala jooksul oleme kohtunud kõigi Hiiumaa volikogusse jõudnud erakondade esindajatega,” ütles SDE piirkonna esimees Hergo Tasuja. “Meeldiv, et ühisosa on rohkem või vähem kõigiga ning et kõik osapooled on avatud dialoogiks.”
“Esmaspäeval soovime uuesti kohtuda Keskerakonna ja Reformiera­konnaga,” andis Ühine Hiiumaa ühenduse juht Margit Kagadze märku, kellega ühisosa kõige suurem oli.
SDE ja ÜH tänasid Isamaa ning EKRE nimekirjade esindajaid sisuka mõttevahetuse eest ning loodavad konstruktiivsele koostööle volikogus.
Volikogu valimistel teenis SDE 23liikmelises Hiiumaa vallavolikogus seitse ning ÜH viis kohta, Keskerakond neli ja Reformierakond kolm mandaati. Seega oleks võimalikul kolmikliidul volikogus 15 või 16 kohta.
HIIU LEHT

Veel lugemist:

Uudised

Neljapäeval lõpetati pidulikult Hiiumaa haigla uuendamine, mis läks kokku maksma 13 miljonit eurot, millest kaksteist tuli Euroopa Liidu toetustest. Haigla juhatuse liikme Riina Tamme...

Teema

Hiiumaa mees Sander Voitka saab tänavu pidada oma üheksandat sünnipäeva, sest sünnikuupäevaks on tal 29. veebruar. Ema Ene Reidma meenutas, et esimese lapse sündimise...

Uudised

Hiiumaa koalitsioonis on läbirääkimisel tegevuskava, mille tulemusena kaoks veel sel aastal osavallavanemad ja osavallavalitsused ning valitsusse lisanduks kolmas abivallavanem. Koalitsoonis lõplikule üksmeelele seni siiski...

Reportaaž

Hiiumaa haigla uuendamine polnud pelgalt seinte värvimine või ukselinkide vahetamine. Kõik sai uueks. Haigla ees pühib paar päeva enne pidulikku avamist töömees harjaga lume...