Connect with us

Uudised

Hiiumaa valla koalitsiooni­kõnelused jätkuvad

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ning valimisliit Ühine Hiiumaa esindajad jätkavad koalitsiooni­kõnelusi Reformierakonna ja Keskerakonnaga.
Esmaspäeva, 19. oktoobri õhtul kohtusid Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) ning valimisliit Ühine Hiiumaa (ÜH) esindajad, et alustada läbirääkimistega koalitsiooni moodustamiseks. Samas otsustati otsida võimalust kaasata koalitsiooni kolmas osapool.
“Nädala jooksul oleme kohtunud kõigi Hiiumaa volikogusse jõudnud erakondade esindajatega,” ütles SDE piirkonna esimees Hergo Tasuja. “Meeldiv, et ühisosa on rohkem või vähem kõigiga ning et kõik osapooled on avatud dialoogiks.”
“Esmaspäeval soovime uuesti kohtuda Keskerakonna ja Reformiera­konnaga,” andis Ühine Hiiumaa ühenduse juht Margit Kagadze märku, kellega ühisosa kõige suurem oli.
SDE ja ÜH tänasid Isamaa ning EKRE nimekirjade esindajaid sisuka mõttevahetuse eest ning loodavad konstruktiivsele koostööle volikogus.
Volikogu valimistel teenis SDE 23liikmelises Hiiumaa vallavolikogus seitse ning ÜH viis kohta, Keskerakond neli ja Reformierakond kolm mandaati. Seega oleks võimalikul kolmikliidul volikogus 15 või 16 kohta.
HIIU LEHT

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...