Connect with us

Uudised

Hiiumaa randades leiti sinivetikaid

Terviseamet teatas Kassari ja Liivalauka supluskohast leitud sinivetikatest ning andis soovituse ujuma minnes olla väga tähelepanelik või ujumist üldse vältida.
Reedel teatas amet, et 18. augustil Kassari supluskohast võetud veeproov sisaldas väga palju potentsiaalselt toksilisi sinivetikaid. Samuti on sinivetikate vohamist märgatud Emmaste osavalla Liivalauka ujumiskohas.
Terviseameti keskkonnatervise osakonna peaspetsialist Lauri Liepkalns rääkis juulis Hiiu Lehele, et sinivetika­õitsengu prognoos sõltub veetemperatuurist, tuule suunast ja selle kestusest. Selleks, et sinivetikad hakkaksid vohama, on vaja sooja ja toitaineterikast vett ning sooje ja tuule­vaikseid ilmu.
Terviseamet tuletab meelde, et sinivetikate hooajal tuleb ohutu supluskogemuse kindlustamiseks enne vette­minekut veenduda vee puhtuses. Sinivetikate kahtluse korral soovitab amet end pärast suplust võimalusel seebi ja puhta veega pesta.
“Kui vesi on muutunud silmaga nähtavate helveste tõttu kollakas-roheliseks, kalda äär on kaetud tiheda rohelise massiga, millel on kopituse lõhn, siis võib tegu olla sini­vetikatega. Kui vee värvi muutvad helbed on nii väikesed, et vette pistetud oksal püsima ei jää, on sinivetika tõenäosus veel suurem,” selgitas Liepkalns.
Sinivetikamürgituse sümptomid võivad sarnaneda tavalise gripi omadega, esineda võib naha ja silmade punetus, halb enesetunne ja kõhulahtisus, palavik, nohu ja köha, lihase­valud, huulte kipitamine ja pragunemine ning tasakaaluhäired.

KATRIN KIVIVUORI

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Kodanik Jüri Kivi pettus seisnes asjaolus, et ta saatis omavalitsusele pildi endast koos naabri kompostriga. Paar nädalat tagasi riiklikult kehtestatud nõudele, tõestada kompostimisvõimekust pildiga...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...