Connect with us

Uudised

Hiiu vallavalitsus sai paika neljapäeval, lipud reedel

Uue Hiiu valla lipu heiskamine kulges rahulikult nii Kõpus kui Kõrgessaares.
Kärdlas ütles Silvi Orvik, et tal on linna lipust kahju: püüdis kaasavõetud küünalt süüdata, et seda lipuvarda jalamile lipu mälestuseks põlema jätta. Küünal ei tahtnud kuidagi süttida ja Hiiu vallavanem Georg Linkov ütles, et ju siis polegi see nii kurb sündmus. Lipp vardas, aplodeeris sündmusest osa saama tulnud rahvahulk lipule.
Lipu õnnistas Kõpu tuletorni lipuväljakul preester Hüllo-Kristjan Simson. Kolm naela lõi esinduslipu vardasse vallavanem, kolm volikogu esimees Jaanus valk.
Esinduslipp, mida teekonnal kandis Kristjan Ojasoo, seati üles volikogu saali. Vana lipp kavatsetakse annetada Hiiumaa muuseumile.
Vallavalitsus ametis
Volikogu valis neljapäeval kõigi kohalolijate 17 häälega Hiiu abivallavanemaks Katrin Sarapuu. Vallavanema ettepanekul kinnitati vallavalitsuse koosseis, kuhu lisaks Linkovile ja Sarapuule kuuluvad vallavalitsusse Liili Eller, Elge Härma, Inge Elissaar ja Kaidi Nõmmerga.
Ka vallavalitsuse koosseis sai kõigi kohalolijate toetuse 17 häält.
Vaidluse põhjustas vallavanema palganumber, milleks sooviti määrata 2000 eurot. Võrdluseks tõi volikogu esimees, et Kõrgessaare vallavanema palk oli 1270 ja Kärdla linnapea palk 1693,66 eurot.
Valk meenutas ühinemislepingusse kirja saanud lubadust, et ühinenud omavalitsuse valitsemiskulud mingil juhul ei tõuseks. Eelarve projekt on juba valmimas.
Vaidlus palganumbri üle
Reformierakondlane Tarmo Kriis pakkus sõna vallavanemale ning Linkov märkis, et tegemist ei ole palgatõusuga – kuigi isik on sama, on omavalitsus uus. “Kuna varasemalt ei ole Hiiu vallas vallavanemat olnud, ei saa kindlasti rääkida palgatõusust.”
Artur Valk, kes valiti volikogusse samuti Reformierakonna nimekirjast, ütles, et tegemist on siiski palgatõusuga. Ta tõi võrdluse, et Haapsalu linnapea palk oli kuni oktoobrini 2050 eurot, Haapsalus elab aga üle 11000 inimese ja tulubaas on üle kahe ja poole korra suurem kui Hiiu vallal. “Ma ei arva, et see kaks tuhat eurot on palju, aga ma ei usu, et see ka vähe on,” lisas Valk.
Volikogu esimees leidis, et tegemist on siiski uue situatsiooniga ning pani palganumbri hääletusele. 11 poolt ja kuue vastuhäälega kinnitati vallavanema palganumbriks 2000 eurot.
Veel otsustas volikogu maksta hüvitisi ametist lahkuvatele volikogu- ja vallajuhtidele kuue kuu töötasu ulatuses: endisele Kärdla linna volikogu esimehele Ivo Eesmaale 1530 eurot, Kõrgessaare vallavolikogu esinaisele Aili Küttimile 1662,78 eurot ja endisele Kõrgessaare vallavanemale Jaanus Valgule 7128,96 eurot. Volikogu toetas neid otsuseid häältega 17, 16 ja 16. Hüvitised makstakse välja riigile saadavast ühinemistoetusest.
Volikogu kinnitas ka komisjonide koosseisud ning valis esindajad Hiiumaa omavalitsuste liidu volikogusse. Põhiliikmeteks lisaks vallavanemale ja volikogu esimehele kinnitati Tiit Harjak, Aili Küttim ja Ivo Eesmaa. Asendusliikmeteks Jaanus Berkmann, Artur Valk ja Toivo Saue.
19 liikmeline Hiiu vallavolikogu on pärast oktoobrikuu valimisi juba pidanud kolm erakorralist istungit. Volikogu esimees Jaanus Valk ütles, et ka detsembris tuleb lisaks korralisele istungile pidada üks erakorraline.

Veel lugemist:

Uudised

Märtsist alustab sihtasutuse Hiiumaa sadamad juhatuse liikmena tööd merendustaustaga Romet Keskla, kelle nõukogu kutsus kandideerima peale 15 kandidaadiga konkursi lõppu. SA Hiiumaa Sadamad nõukogu...

Digileht

Hiiu Leht 20.veebruaril Sadamaid juhib Romet Keskla Kas radar oleks sõjas sihtmärk? Vajatakse löökaukude hingeelu eksperti Kaitseliitlased avaldasid muljet Digilehe saab tellida siit

Uudised

Kodutütarde ja Noorte Kotkaste Tänupeol tunnustasime silmapaistvamaid noori, noortejuhte ning tänasime toetajaid. Tunnustusi jagasime erinevates kategooriates, kuid siinkohal tooks välja kõige kõrgemad tunnustused. Kodutütardele...

sport

50. korda sõidetud Tartu maratonil osalenud 5200 suusataja seas oli 29 neid, kes stardiprotokolli märkisid, et esindavad Hiiu maakonda. Neist 20, kõik mehed, läksid...