Connect with us

Uudised

Hiiu Lehe kilvarid tulid viiendaks

Jan Ignahhin
Kärdla mälumängu esikohad haarasid mullused tugevaimad võistkonnad, uutest tulijatest sai kõrgeima, viienda koha Hiiu Lehe võistkond.
Reedel alustas teist hooaega Kärdla mälumäng. Võistlustulle läks 17 võistkonda kilvareid, sh kolm uut. Hiiumaa mälumänguveteran Tiit Kerves ütles, et reedene oli kindlasti kõigi aegade arvukaima osalusega mälumäng Hiiumaal – kokku ligi 70 nuputajat.
Mullune võitja, võistkond Maalinn koosseisus Merle Kääri, Krista Luuk, Margit Soone ja Toomas Põllu, lubas kedagi enda kõrvale esikohapjedestaalile vaid esimeses küsimustevoorus. 13 punktiga jagas siis Maalinnaga esikohta võistkond Katlakivi.
Pärast teist küsimusteplokki oli Maalinn ikka esikohal, kahe punkti võrra maas oli Pühalepa ja kolmas võistkond Üle Keskmise Hea Nali.
Pärast kolmandat ja viimast vooru oli esikohal Maalinn 41 punktiga 64st võimalikust, teine 38 punktiga Pühalepa, kolmas võistkond Ain Tähiste ja Militaarmuuseum ning neljas 31 punktiga Elektrijaam. Hiiu Lehe võistkond koosseisus Irina Sarapuu, Harda Roosna, Tapio Vares ja Indrek Roosna, oli 27 punktiga viies.
Jan Ignahhin, kes on üks mälumängu korraldajatest, naljatas enne mängu algust, et tõenäoliselt on enamikul võistlejatest internet juba läbi loetud ja tragimatel ka välja trükitud.
Kes seda seni teha ei jõudnud, saab vea veel parandada ja mälumänguga liituda, sest arvesse lähevad viie parima vooru punktid. Rannapaargus on ruumi veel mõne võistkonna jaoks.
Järgmised voorud toimuvad algusega kl 19 reedeti
16. novembril, 14. detsembril, 11. jaanuaril, 8. veebruaril ja 8. märtsil Rannapaargus.
Mälumängu korraldab koostöös Rannapaarguga MTÜ Hiiu Paiud.

Veel lugemist:

Uudised

Neljapäeval lõpetati pidulikult Hiiumaa haigla uuendamine, mis läks kokku maksma 13 miljonit eurot, millest kaksteist tuli Euroopa Liidu toetustest. Haigla juhatuse liikme Riina Tamme...

Teema

Hiiumaa mees Sander Voitka saab tänavu pidada oma üheksandat sünnipäeva, sest sünnikuupäevaks on tal 29. veebruar. Ema Ene Reidma meenutas, et esimese lapse sündimise...

Uudised

Hiiumaa koalitsioonis on läbirääkimisel tegevuskava, mille tulemusena kaoks veel sel aastal osavallavanemad ja osavallavalitsused ning valitsusse lisanduks kolmas abivallavanem. Koalitsoonis lõplikule üksmeelele seni siiski...

Uudised

Vallavalitsus määras sel nädalal ametist lahkuva Kõrgessaare osavallavanema Niels-Peter Rattiste kohusetäitjaks Pühalepa vallavanema Lilli Elleri, kes varemgi töötanud neil kahel ametikohal korraga. Kolmapäeval kogunesid...