Connect with us

Uudised

Hiidlaste delegatsioon viis Leetu kaks näitust

Pühapäeval suundus Eesti aukonsuli Virginijus Biskyse kutsel Leetu väike hiidlaste delegatsioon ees­otsas maavanem Riho Rahuojaga.
Nüüdseks juba üheksa aastat kestnud koostööna viiakse seekord Hiiumaalt külakostiks kaks näitust.
Juunist-augustini eksponeeritakse Palanga rehabilitatsioonihaiglas Kärdla kultuurikeskuse maaliateljee noorte kunstnike Luisa Harjaku, Inger Liis Heinsoo, Helen Kivi ja nende juhendaja Ott Lambingu loomingut aastatest 2014–2015. Näitus koosneb kümnest akrüülmaalist. Plakatil kujutatud õitsev pintsel sümboliseerib näitusel esindatud eri kunstipõlvkondade ühendust, aga ka seda, et väikese saare kunst on jõudnud taas suure Leedu põue.
Teine näitus avatakse 3. juunil Teltšai muuseumis ALKA, kus eksponeeritakse kunstnik Valev Seina maale pealkirja all “KA MA”.
Näitusel on Seina maale erinevatest eluperioodidest, igast ajast kaks, ning iga maal pakub võimalust samastuda kunstnikuga just tol eluhetkel. Autori sõnul on maalidel kujutatud nii sisse- kui väljavaateid.
Kunstnike esindajana kuulub delegatsiooni Ott Lambing, lisaks temale veel kolm SA Hiiumaa Haigla esindajat: nõukogu esinaine Vilma Tikerpuu, juhatuse liige Riina Tamm ja majandusosakonna töötaja Leedi Haavapuu. Nende eesmärgiks on arendada koostööd kahe haigla vahel.
Hiiumaa tervishoiu­töötajate koolituste ja täiendõppe ning Hiiumaa kunstnike Leedu näituste alusdokumendiks on Hiiu maavalitsuse ja Eesti Vabariigi aukonsuli Leedus Virginijus Biskyse vahel 2008. aastal sõlmitud koostööleping.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...