Connect with us

Uudised

Helilooja Erkki-Sven Tüüri tänu

Tänan väga selle tunnustuse eest. Tõesti, ma olen oma toimetamistega suutnud tuua Hiiu saare väga paljude inimeste tähelepanu fookusesse, kes sellest vast ehk muidu midagi ei teaks. Olgu see siis Aafrikas, Austraalias, Ameerikas või mujal Euroopas.
Nii mõnedki inimesed on tänu minule siia saarele sattunud. Kõige kaugem kolleeg Austraaliast on käinud mul lausa Hirmustes külas. Ja niipalju kui minu kogemused on näidanud selle mõne põgusa tagasiside näol, on nad kõik olnud tohutus vaimustuses, mõistnud, miks ma olen sellest saarest rääkinud neile nii, nagu ma olen rääkinud. Mul on sellest tõesti väga hea meel.
Nii et, mis muud – ma loodan, et see saar oma kõiki toredaid nimetusi, mis talle on antud, Haldjasaar, Paradiisisaar ja nii edasi – suudab igal tasandil õigustada. Et niisugune hea koostöövaim areneks ja kõige paremas mõttes lokkaks selle saare peal.
Hästi tore, et maakonna teeneteplaadiga tunnustatakse niisuguseid inimesi nagu Enn Kunila ja Mati Nurs – nad teevad selle kogukonna heaks hästi palju olulisi asju ja neid tunnustada on väga tähtis. Hea on, et ei tunnustata ainult ettevõtjaid või ainult kultuuritöötajaid, vaid seda pilti vaadatakse tervikuna.
Emotsionaalsel tasandil on niisugused fookusesse paigutamised väga tähtsad – sa saad näiliselt justnagu väikese asjaga teha väga palju ära, et inimest innustada ja talle oma tänu näidata. Maakonna teeneteplaat on suurepärane algatus ja väga ilus idee. Tänan teid väga.
Hiiu maakonna teeneteplaadiga tunnustamisel 1. märtsil.

Üles kirjutas
HARDA ROOSNA

Veel lugemist:

Uudised

Hiiumaa vallavalitsus määras1 sihtasutuse Hiiumaa Sadamad nõukogu liikmeteks Raido  Randmaa, Omar Jõpiselja, Marko Pruuli, Meelis Pielbergi ja Kadri Tikerpuu. Detsembrist alustavas nõukogus on senise...

Uudised

SA Hiiumaa Arenduskeskuse ja MTÜ Hiiumaa Ettevõtjate Liidu toel loodud fondi stipendiumi suurus on 300 eurot kuus kuni stipendiaadi õpingute lõpuni. Kolmapäeval toimunud Hiiumaa...

Uudised

Taterma küla elaniku Janek Küttimi koer Alfa on hammustanud mitut inimest, iga kord, kui ta jälle aiast välja pääseb, on külaelanikud hirmul. Koerte peremees...