Connect with us

Uudised

Heiki Nabi pälvis Eesti olümpiakomitee kõrgeima autasu

Hans Üürike / EOK
Eesti olümpiakomitee 89. aastapäevapeol tunnustati EOK kõrgeima autasuga, hõbedase teenetemärgiga, Londoni olümpiamängudel kreeka-rooma maadluses hõbeda pälvinud Heiki Nabi.
“Eesti olümpiakomitee hindab suurelt Heiki Nabi sportlikku distsiplineeritust ja sihikindlust ning Siim Suklese pikka, tulemuslikku tööd Eesti spordi­maastikul ja selle arendamisel. Aastatepikkune töö on väärt tunnustamist ja annab meile kõigile võimaluse end eduka spordirahvana tunda,” ütles EOK president Neinar Seli teenetemärke üle andes.
“See on suur au – seda teene­temärki eriti paljudel ei ole ning ka tunnustuse andja on minu jaoks väga tähtis,” kinnitas Nabi Hiiu Lehele. Sportlane teadis, et on ka Eesti aasta parima sportlase nominent, kuid soovitas ikkagi hääletustulemused ära oodata.
Nabi rääkis, et ikka veel kestab tema jaoks nö teistmoodi aeg, kus maadlustreeninguteks aega napib. Nädalas on teeb ta kolm-neli treeningut, ülejäänud aeg kulub üritustel esinemistele ja maadlusspordi propageerimisele. “Eks ma ise pean selle otsuse vastu võtma, millal uuesti tõsiselt treenima hakkan – ilmselt järgmisest aastast,” ütles Nabi, kes kodusaarele jõuab jõulude ajal.
Hiidlased otsivad tunnustamiseks võimalust
Paraku ei saa Hiiumaa spordiliit Nabi aasta parimaks mees­sportlaseks tunnistada, kuna liidu konkursijuhend aasta sportlaste ja treenerite valimiseks näeb ette, et osaleda saavad vaid Hiiumaal elanikeregistris või saare spordiklubidesse kuuluvad sportlased.
Spordiliidu juhataja Anton Kaljula ütles, et kuigi kõik hiidlased peavad Heiki Nabi vägagi oma saare sportlaseks, on ta juba aastaid kirjas Tallinna elanikeregistris ning maadlusklubi Hiiumaal polegi. Eile toimunud aasta parimate sportlaste ja treenerite valimise koosolekul arutati teemat pikalt, kuid juhendit tagantjärele siiski muutma ei hakatud.
Hiiu maavanem Riho Rahuoja kinnitas, et armastatud sportlane hiidlaste tunnustuseta kindlasti ei jää.
Samasuguse tunnustuse sai kultuuriministeeriumi kantsler Siim Sukles. Lisaks tunnustas EOK hõbedase teeneteplaadiga Eesti spordi arengusse panustajaid, mille pälvisid Mart Siimann, Toomas Savi, Erki Nool, Ilmar Kütt, Rein Kilk, Vilja Savisaar-Toomast ja Jüri Tamm.

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...