Connect with us

Uudised

Esimene kunstigalerii avatud

Harda Roosna | Hiiu Leht
Hiiumaa kunstnike vabaühendus Hiku avas esimese galerii, kus Hiiumaal kunsti osta saab.
Nimi Nelja Nurga Galerii  (NNG) teatab, et soetada saab kunstitöid, mis pärit saare kõigist neljast nurgast. Ka galerii logol olevatest nurkadest aimub timpsaiakujulise saare siluett.
“See jääbki Hiku galeriiks ja igavik kestab seda kauem, mida rohkem siit ostetakse maale,” naljatas ühenduse liige Toomas Kokovkin galerii avamispäeval, 22. juunil.
Galerii asub Hiiu vallavalitsuse hoones Keskväljak 5A ning selle sissekäik on hoone SEB panga poolses küljes.
Esialgu saab selles näha osa 15. augustini kestvast üleväljakulisest näitusest “Rõõmuosakond”, mille kõik tööd on ühtlasi ka müügil.
Hiku liige Kalli Sein ütles, et hoone omanik, AS GMP Grupp andis ruumid väga soodsalt ühendusele rendile. Ettepaneku sedalaadi koostööks tegi ettevõtte omanikele Hiku juhatuse esimees Valev Sein, kes ütles, et ettevõtte omanikke polnud liiga keeruline nõusse saada. Tänuks ripub galerii seinal ettevõtte kui suurima toetaja sponsorplakat lausega: “Avarama vaate Hiiumaa kunstile võimaldab…”.
Ruumi senist poolvalmis olekut pole üürilistel kavas muuta, kuid Kalli Seina sõnul on galerii siiski pidevas arengus. Eelkõige muutub müügilolevate tööde väljapanek, lisandub lauake trükiste jaoks. Lisaks tahetakse tulevikus hakata korraldama kohtumisõhtuid kunstnikega. Õhku on visatud idee koostööst Kärdla muusikakooliga. Ka raamatu- ja plaadiesitlused sobiksid kunstiga vooderdatud ruumi imehästi.
Galeriis tulevad müügile ainult autoritööd: maalid, graafika, fotod, keraamika, klaas, ehted. Siit saab ka kogu info saare kunstnike kohta – mida ja kellelt on võimalik osta või tellida.
Galerii lahtiolekuaegade kohta ütles Kalli Sein, et esialgu on testperiood ja galeriid hoitakse oma jõududega lahti iga päev. Lähinädalal selgub, millised ajad külastajatele kõige paremini sobivad ja kas on mõtet hoida galeriid lahti ka pühapäeviti.
“Igal juhul püüame uksi lahti hoida nii palju kui võimalik, et kõik külastajad saaksid näha parimat Hiiu kunsti ja ammutada selle kohta infot,” lisas Sein.
Galerii avamise meeleolu tekitas kitarril mediteerinud Riho Sibul.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...