Connect with us

Uudised

Esimene kunstigalerii avatud

Hiiumaa kunstnike vabaühendus Hiku avas esimese galerii, kus Hiiumaal kunsti osta saab.
Nimi Nelja Nurga Galerii  (NNG) teatab, et soetada saab kunstitöid, mis pärit saare kõigist neljast nurgast. Ka galerii logol olevatest nurkadest aimub timpsaiakujulise saare siluett.
“See jääbki Hiku galeriiks ja igavik kestab seda kauem, mida rohkem siit ostetakse maale,” naljatas ühenduse liige Toomas Kokovkin galerii avamispäeval, 22. juunil.
Galerii asub Hiiu vallavalitsuse hoones Keskväljak 5A ning selle sissekäik on hoone SEB panga poolses küljes.
Esialgu saab selles näha osa 15. augustini kestvast üleväljakulisest näitusest “Rõõmuosakond”, mille kõik tööd on ühtlasi ka müügil.
Hiku liige Kalli Sein ütles, et hoone omanik, AS GMP Grupp andis ruumid väga soodsalt ühendusele rendile. Ettepaneku sedalaadi koostööks tegi ettevõtte omanikele Hiku juhatuse esimees Valev Sein, kes ütles, et ettevõtte omanikke polnud liiga keeruline nõusse saada. Tänuks ripub galerii seinal ettevõtte kui suurima toetaja sponsorplakat lausega: “Avarama vaate Hiiumaa kunstile võimaldab…”.
Ruumi senist poolvalmis olekut pole üürilistel kavas muuta, kuid Kalli Seina sõnul on galerii siiski pidevas arengus. Eelkõige muutub müügilolevate tööde väljapanek, lisandub lauake trükiste jaoks. Lisaks tahetakse tulevikus hakata korraldama kohtumisõhtuid kunstnikega. Õhku on visatud idee koostööst Kärdla muusikakooliga. Ka raamatu- ja plaadiesitlused sobiksid kunstiga vooderdatud ruumi imehästi.
Galeriis tulevad müügile ainult autoritööd: maalid, graafika, fotod, keraamika, klaas, ehted. Siit saab ka kogu info saare kunstnike kohta – mida ja kellelt on võimalik osta või tellida.
Galerii lahtiolekuaegade kohta ütles Kalli Sein, et esialgu on testperiood ja galeriid hoitakse oma jõududega lahti iga päev. Lähinädalal selgub, millised ajad külastajatele kõige paremini sobivad ja kas on mõtet hoida galeriid lahti ka pühapäeviti.
“Igal juhul püüame uksi lahti hoida nii palju kui võimalik, et kõik külastajad saaksid näha parimat Hiiu kunsti ja ammutada selle kohta infot,” lisas Sein.
Galerii avamise meeleolu tekitas kitarril mediteerinud Riho Sibul.

Veel lugemist:

Uudised

Märtsist alustab sihtasutuse Hiiumaa sadamad juhatuse liikmena tööd merendustaustaga Romet Keskla, kelle nõukogu kutsus kandideerima peale 15 kandidaadiga konkursi lõppu. SA Hiiumaa Sadamad nõukogu...

Digileht

Hiiu Leht 20.veebruaril Sadamaid juhib Romet Keskla Kas radar oleks sõjas sihtmärk? Vajatakse löökaukude hingeelu eksperti Kaitseliitlased avaldasid muljet Digilehe saab tellida siit

Uudised

Kodutütarde ja Noorte Kotkaste Tänupeol tunnustasime silmapaistvamaid noori, noortejuhte ning tänasime toetajaid. Tunnustusi jagasime erinevates kategooriates, kuid siinkohal tooks välja kõige kõrgemad tunnustused. Kodutütardele...

sport

50. korda sõidetud Tartu maratonil osalenud 5200 suusataja seas oli 29 neid, kes stardiprotokolli märkisid, et esindavad Hiiu maakonda. Neist 20, kõik mehed, läksid...