Connect with us

Uudised

Autokastist alla tormanud pull tappis perenaise

Emmaste valla Jausa küla Kaasiku talus oli esmaspäeval loomade lihakombinaati viimise päev. Kavas oli tapale saata seitse pulli. Seda, mis nii tavapärane toiming seekord kaasa tõi, ei osanud oodata keegi.
Algul läks kõik nii nagu tavaliselt. Loomi hakati laadima autole, mis pidi nad viima Märjamaa lihatööstusesse. Veoki tagumine trepp lasti alla, laudauks avati ja pullid läksid ilusti auto peale. Esimene portsjon oli juba peal ja autojuht sulges parajasti vaheaeda, mis jaotab suure kongi kaheks. Siis aga hakkas üks suur pull auto peal räuskama ja lükkas jõuga värava lahti. Autojuht jäi värava ja kongiseina vahele, pull sööstis kastist alla ning ründas sarvega oma perenaist, 62aastast Lead. Naine sai nii tõsiselt vigastada, et suri.
Teisipäeval käis Hiiu Leht sündmuskohal, kus perepoeg Alar Viilukas rääkis juhtunust detailselt. Ta rääkis, et ema jõudis veel isale öelda, et “tule appi!” ning kui isa emale appi läks, ründas pull ka teda. Isa sai küll kergemaid vigastusi, kuid pääses.
“See mis juhtus, oli lihtsalt halbade asjade kokkulangemine ja õnnetus. Kui ema oleks lauta peitu saanud, võinuks järgmine ohver olla autojuht,” arvas perepoeg, kes ise oli sel päeval tööl.
Alar on veendunud, et sellist marus ja pooletonnist looma ei peata miski: “Kui ta tahab sind rünnata, ta tuleb sulle massiga peale ikka.” Seepärast peab ta eriti ohtlikuks loomaveoauto juhi ametit: “See on täielik eluga riskimine.”
Naabrimees Raivo Mölder, kes ka ise veiseid peab, ütles, et tal endalgi on ette tulnud, et mõni loom koormast tagasi pöördub, aga midagi nii hullu, et põgeneja otse inimest ründaks, pole seni olnud.
“Väga kahju, et nii juhtus,” lisas Mölder. “Nad on eluaeg loomi pidanud, Lea juba kolhoosiaegadest peale.”
Ka sündmuskohal käinud politsei tuvastas, et tegemist oli õnnetusjuhtumiga ning kriminaalmenetluse alustamiseks alust ei ole.
Tööinspektsiooni teabeosakonna juhataja Kristel Plangi ütles, et kuna hukkunu oli füüsilisest isikust ettevõtja, ei kvalifitseeru juhtum töötervishoiu ja tööohutuse seaduse mõistes tööõnnetuseks. “Tööinspektsioon uurimist ei alusta,” kinnitas Plangi.
Insepktsiooni töökeskkonna nõustamise osakonna juhataja Rein Reisberg lisas, et seda, miks töötervishoiu ja tööohutuse seadus FIEdele ei laiene, tuleks küsida sotsiaalministeeriumilt ja riigikogult.
Lea Viilukas oli aastaid Sõpruse kolhoosis zootehnik. 80ndate keskel hakkasid nad abikaasaga ise pulle kasvatama ja kasvatasid siiamaani.

Veel lugemist:

Uudised

Juba aprillis hakkas tulema teateid, et Hiiumaa staari staatuses karu on väga liikuv ja läbib pikki teekondi põiki üle saare, kuni mai algul jäädvustas...

Digileht

Hiiu Leht 17.mail Karu jookseb mööda saart nagu pöörane Hiiumaa sai uue piiskopi Hiiu Leht muudab ilmumispäeva ja sagedust Sõdurid päästsid külarahva jalavaevast. Digilehe...

Uudised

Alates 6. juunist hakkab Hiiu Leht paberil ilmuma kord nädalas 20-leheküljelisena neljapäeviti. Kõik paberlehe tellijad saavad võimaluse kolme kuu jooksul veebiuudiseid tasuta lugeda.  Lugeja...

Uudised

Hiiumaa huvide paremaks kaitsmiseks ja esindamiseks asutas 16 saadikut teisipäeval riigikogu Hiiumaa toetusrühma ja valis selle esimeheks Reili Ranna ning aseesimeheks Enn Eesmaa. Toetusrühma...