Connect with us

Uudised

Algab kohus soodustuskelmuse süüdistusega MTÜ ja selle juhi üle

Täna algab Pärnu maakohtu Kärdla kohtumajas protsess kunagi riigikantselei peadirektorina töötanud endise ärimehe Tiit Laja ja tema juhitud MTÜ Abitelefonid üle, kellel lasub süüdistus soodustuskelmuses.
Lääne ringkonnaprokuratuur süüdistab 52aastast Laja selles, et olles MTÜ Abitelefonid juhatuse liige, kasutas ta 2009. aastal mittesihipäraselt MTÜ-le ühe projekti teostamiseks eraldatud toetusraha, tellides töid ja korraldades koolituse, mida projekti raames polnud ette nähtud.
Renoveerimisega seotud mitteabikõlbulikke kulusid tehti süüdistuse järgi 63 700 krooni ulatuses. Süüdistuse kohaselt esitas Laja projekti kulusid deklareerides valeandmeid ja kasutas toetust osaliselt ka isiklikuks otstarbeks. Kokku ulatub tekitatud varaline kahju 165 000 kroonini.
Kui Laja sai süüdistuse soodustuskelmuses füüsilise isikuna, siis MTÜ Abitelefonid juriidilise isikuna. Lajat ootab süüdimõistmisel kuni viieaastane vangistus, MTÜ-d aga rahaline karistus.
Pärnu maakohus kuulutas mullu suvel välja Hiiu pansionaati arendanud Tiit Laja pankroti. Laja pankrotti oli nõutud ka varem. 2009. aastal esitas taolise avalduse kohtule YIT tütarfirma Koidu Kinnisvara, kuid tookord jäeti Laja kui eraisiku pankrot välja kuulutamata.
Laja on varem töötanud riigikantselei peadirektorina ning Kaitseliidu Kinnisvara juhina.
2007. a märtsis kirjutas Äripäev, et riigikontrolli auditi järgi kantis endine riigikantselei peadirektor Tiit Laja sihtasutuse Kaitseliidu Kinnisvara juhatuse liikmena sadu tuhandeid kroone enda ning oma perekonnaliikmetega seotud ettevõtetesse.
BNS/HL

Veel lugemist:

Uudised

Märtsist alustab sihtasutuse Hiiumaa sadamad juhatuse liikmena tööd merendustaustaga Romet Keskla, kelle nõukogu kutsus kandideerima peale 15 kandidaadiga konkursi lõppu. SA Hiiumaa Sadamad nõukogu...

Ahto ilmajutud

Näib, et talvel enam pikka pidu pole ja suurt pakast enam ei tule. Välistada ei saa aga lühiajalisi ja teravaid külmalaineid. Eesolev nädal tuleb...

Digileht

Hiiu Leht 20.veebruaril Sadamaid juhib Romet Keskla Kas radar oleks sõjas sihtmärk? Vajatakse löökaukude hingeelu eksperti Kaitseliitlased avaldasid muljet Digilehe saab tellida siit

sport

50. korda sõidetud Tartu maratonil osalenud 5200 suusataja seas oli 29 neid, kes stardiprotokolli märkisid, et esindavad Hiiu maakonda. Neist 20, kõik mehed, läksid...