Jälgi meid

UUDISED

Aila lõhkus Kärdla ujumissilla

Ats Maivel
Eile möllanud loodetorm Aila kardetud tuuletugevust, 32 meetrit sekundis, ei saavutanud, küll aga tõi kaasa elektrikatkestusi, peatas parvlaevaliikluse, murdis puid ja lõhkus Kärdlas Hausma ranna ujumissilla.
Elektrilevi juhtimiskeskuse juht Jüri Klaassen ütles, et Elektrilevi jaoks algasid tormiga seotud sündmused Hiiu saarel eile hommikul kella 7 ajal. Siis leidis aset esimene rike Tahkuna kandis. Ent see oli alles algus – kella 16ks oli saarel vooluta juba üle 1400 majapidamise nii Kõpu, Kõrgessaare kui Pühalepa kandis.
Tugevalt oli häiritud parvlaevaliiklus
TS Laevade pressiesindaja sõnul oli tuul sadamates väga tugev ning kuni lehe trükkiminekuni ei väljunud ükski parvlaev kummastki sadamast. Seiskus ka bussiliiklus ning nii Tallinnast kui Kärdlast väljunud buss pidi koos reisijatega sadamatest tagasi pöörduma.
Hommikuse Kalana bussi teekonda Kärdlasse takistasid teele murdunud puud, nii pidi buss Kiduspe ringil Suure­ranna peatuse juures tagasi pöörduma. Reigi jahimaja kurvi peal langenud puust sai buss, nagu ka teised sõidukid, teepeenra kaudu mööda sõita.
Puid murdis Aila ka Kärdlas. Kiriku lähedal kasvanud suure hõbepaju kukkumist kirjeldas üks lähedalelav linna­elanik kui üht parajalt suurt kõmakat. Vabaduse tänaval oli puu langenud puu juurelt. Hiiu-Lääne päästepiirkonna juhataja Hannes Aasma ütles, et mitmel pool linnas rippus ka ohtlikke oksi, kuid sellegipoolest oli olukord suhteliselt rahulik ning päästjad jõudsid kõik kahjustused likvideerida.
Keskpäeval ilmusid sotsiaal­meediasse pildid lainete lõhutud ujumissillast Hausma rannas. Kes avaldas kahjutunnet, kes küsis, miks sild tormi kätte jäeti, kes lohutas, et hommikuks on sild kaldale uhutud.
Põhja- ja Lääne-Eesti peale kokku oli päästeamet kella poole neljaks saanud üle 130 väljakutse. Peamiselt murdunud puude tõttu. Tallinnas juhtus ka üks tõsisem õnnetus, kus puu alla jäi inimene. Kannatanu toimetati haiglasse. Kuressaares aga lendas ära pool majakatust koos sellele paigaldatud päikesepaneelidega.

Veel lugemist:

UUDISED

Tormine laupäev põhjustas rohkem ja suuremaid kahjusid Saaremaal, kus majadelt lendasid katused ja tuul lükkas auto kraavi, kuid ka Hiiumaa päästemees­kondadel oli tööd küllalt...

UUDISED

Tere! Arvamusliider Bobik siin jälle sõna võtmas. Nojah, näete, jälle üks kuu möödas – viuh ja lips! Noh, mul on ikka neid mõtteid kah...

PÄÄSTE

Pühade ajal said kutselised ja vabatahtlikud päästjad 578 väljakutset, mida oli ligi 300 võrra enam kui 2020. aasta jaanipühade ajal. Väljakutsetest üle poole ehk 315...