Connect with us

Uudised

Aidake preemiaid jagada

Eesti kultuurkapitali Hiiumaa ekspertgrupp ootab 20. novembrini kandidaate preemiatele Kultuuripärl 2014 ja “Tänu ja kummardus” ning nelja aasta- ja kuue tunnustuspreemia väljaandmiseks.
Kultuuripärli aastapreemiaga tunnustatakse kunstide-, rahvakultuuri- või kehakultuuri- ja spordivaldkonnas tegutsevate inimeste erialast pühendumist. Kandidaadiks võib esitada isiku, kel on tänavu silmapaistvaid teeneid Hiiumaa kultuuri- või spordielu edendamisel.
1300eurose preemiaga “Tänu ja kummardus” tunnustatakse ühe spordi- ja ühe kultuurivaldkonnas tegutseja pikaajalist viljakat panust.
Neli 700eurost aastapreemiat on mõeldud aasta parimale nais- ja meessportlasele ning tänavuste silmapaistvate sündmuste korraldamise või tegevuse eest kultuuri või spordi alal.
Kuus 300eurost preemiat lähevad tublidele tegijatele, arvestusega, et kolm neist saavad spordi- ja kolm kultuurivaldkonnas tegutsejad.
Vabas vormis taotluses peab olema lühike kirjeldus kandidaadi loomingulistest või sportlikest saavutustest sel aastal, kehtivad stipendiumid juhul kui neid on ning kandidaadi tutvustus ja andmed – nimi, aadress, telefon, meiliaadress.
Ettepanekuid oodatakse meilil hiiumaa@kulka.ee või kirjalikult aadressil Leigri väljak 5, Kärdla 92401, Ermo Mäeots.

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...