Connect with us

Persoon

Aasta isa: Isalt olen kõik õppinud

Harda Roosna | Hiiu Leht
Aasta isa 2019 Taavi Teller kiidab oma isa ja lubab, et ka tema pojast saab kunagi hea isa.
Häid isasid on palju ja oma peres teatakse ikka, et isa on kallis ja tähtis. Kord aastas, novembrikuu isadepäeval pöörame isadele rohkem tähele­panu, valides aasta isa.
Hiiumaa aasta isa aunimetus on päris uus; kui Eesti Naisliit austas aasta isa juba 22. korda, siis meie naiskodukaitsjad korraldasid Hiiumaa aasta isa valimist kuuendat korda.
Isadepäeva kontsertaktus
toimus laupäeval Käina kultuuri­keskuses. Nominendid ja tiitli saaja teatas naiskodukaitsja Anne Kaasik, õnnitlesid naiskodukaitsjad ja sündmuse patroon Mati Nurs.
Viie kandidaadi seast valis žürii Hiiumaa aasta isaks 2019 Taavi Telleri (41), kes äsja oli samal laval tantsurühmaga tantsu löönud.
Õnnitlused, lilled, au­kiri ja aasta isa toekas pink vastu võetud, paraadpildid koos pere ja naiskodukaitsjatega tehtud ning peolauas keha kinnitatud, saime jutule Taavi, tema elukaaslase  Eveli Viidase ja tütre Saskiaga. Poeg Sander oli kuskil juba omi asju ajamas.
Tütar Saskia ütles, et temal on hea isa ja Eveli, et talle öeldakse üsna tihti: “Küll sul on hea mees.”
Küsimusele, milline on hea isa, vastas Eveli nii: “Hoolib perest ja lastest, leiab iga hetk aega nende jaoks.”
Taavi Teller ütles, et ta ei tea, kes ta aunimetuse saamiseks esitas, aga aasta isa valimisel on mõte kindlasti ning aasta isaks olemine auasi: “On väga vahva, et naiskodukaitsjad seda teevad – väga tore sündmus.”
Eveli tunnistas, et Taavi nominatsioonist teada­saamine oli ootamatu: “Eks see paras šokk oli meile – lugesime seda eile õhtul lehest.”
Taavi ema Maire oli naernud ja kahe käega pead kinni hoidnud kui kuulis, et poeg on üks kuuest isast, kelle seast žürii seekord aasta isa valib.
“Harjumatu on, meie pere ei ole nagu esiletükkiv,” selgitas Taavi.
Õnn kasvada koos isaga
Tänavune Eesti aasta isa Arvi Karotam on kasvanud isata ja tema sõnum isadele on: “Mõelge enne väga tõsiselt, kui pere ja laste juurest lahkute.”
Taavi Telleril on olnud õnn kasvada koos isaga. “Isa on minu suur eeskuju, temalt ma kõik õppinud olen,” ütles Taavi isa Juha kohta, kes kontsertaktusel ka kohal oli.
“Mu isa on töökas, ta oli alati olemas, kui ma küsimusi esitasin, kui oli mure, siis alati lahendasime – tegime kõike koos,” iseloomustas Taavi oma isa. “Nüüd olen oma lastele samamoodi olemas,” lisas ta.
Küsimusele, mida ta arvab, kas tema pojast kasvab samuti hea isa, vastas Taavi Teller hetkegi mõtlemata ja naeratades: “Kindlasti – ma hoian kätt pulsil.”
Pärisin ka Tellerite isadepäeva tähistamise plaanide kohta. Kindel plaan oli minna isadepäeval vanavanemate juurde, et neid kallistada, teha salatit ja küpsetada kooki ning istuda koos peolauas.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Kodanik Jüri Kivi pettus seisnes asjaolus, et ta saatis omavalitsusele pildi endast koos naabri kompostriga. Paar nädalat tagasi riiklikult kehtestatud nõudele, tõestada kompostimisvõimekust pildiga...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...