Connect with us

Uudised

42 raamatut müüdi tunni ajaga

Harda Roosna | Hiiu Leht
Eile jagas Evelin Ilves Magnuse äris oma uue raamatu “Leib/Bread” esitlusel autogramme. Tunni ajaga müüdi 42 raamatut.
Hiiumaale saabus Evelin Ilves Kuressaarest. “Kohe kui siin maale astud on nii hea rahulik, kuhugi ei pea jooksma ja inimesed ka ei jookse,” ütles ta alustuseks ning tutvustas siis kokkutulnutele raamatu saamislugu.
Raamatu peale mõtles autor kolm-neli aastat, leiba on ta küpsetanud 12 aastat. Kuna raamat sai tema enda sõnul peas päris valmis mõeldud, võttis selle paberilepanek vaid paar nädalat, pildistamine ja kujundamine seitse-kaheksa kuud.
“Leib on meie jaoks midagi palju enamat kui lihtsalt kalorid ja lihtsalt toit. Leivas on mingi vägi ja leivategemine on püha asi,” kinnitas autor veendunult.
Ta lisas, et fermenteeritud st hapendatud leib on tervisele ka märksa kasulikum, kuna hapendamise käigus väheneb jahu gluteenisisaldus. Gluteenitalumatus aga on juba üsna levinud tervisehäda.
Magnuse äri juhataja Anne Eesmaa ütles, et autogrammitund oli väga tore sündmus ja raamatu läbimüük nende jaoks kahtlemata müügirekord: “Oleme täiesti hämmingus, et müük nii hästi läks! Kirjastuse Varrak omad juba naersid, et tulge meile Tallinna ka müüma.”
Olulisemaks nimetas ta siiski seda, et Evelin Ilves tuli oma raamatut esitlema ka Hiiumaale. “Hea meel on, et ta tuli ka siia – meie elame ju ka Eestimaal,” ütles Eesmaa. “Mulle meeldib, et presidendi abikaasa käib oma raamatut esitlemas just väiksemates kohtades,” lisas ta.
Esitlusel pakkusid tarbijate ühistu töötajad Merlin Tõnis ja Pille Pink maitsmiseks Hiiu Pagari kaubamärgi erinevaid leivasorte.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...