Jälgi meid

UUDISED

Valev Seina juubelisündmused algasid

TAMPERE MAJA
Neljapäeval avas kunstnik Valev Sein Tartus Tampere Majas oma juubelinäituse “Kogunenud ühes”. Sündmusi on tulemas ka Hiiumaal, kus kunstnik nüüd elab.
Tartu näitusel on eksponeeritud tööd, mis kunstnikule endale erilise tähendusega. “Näituse tööd moodustavad valiku minusse settinud hetkedest, mille taaskogemisest ma ei tüdine,” ütles kunstnik.
Tänavu aprillis tähistab kunstnik oma 50. sünnipäeva. Tallinnas sündinud ja nüüdseks Hiiumaale kolinud Valev Sein tähistab sünnipäeva suurejooneliselt ka kodusaarel – aprillis on kavas avada näitus kohvikus Gahwa.
Juuni alguses toimuv rahvusvaheline projekt “VOOL” toob Kärdla elektrijaama kõigi seitsme Läänemere suurema saare kunstnikud, kes juba on oma osavõtust teada andnud.
Suvel on Reigi pastoraadis oodata suurt näitust “Pikk laud”, millel on juba lubanud osaleda paarkümmend kunstnikku. “Sellest tuleb juubelinäitus koos Valevi kutsutud kunstnike-külalistega, kelle seas on mitmed väga nimekaid autoreid,” selgitas Valevi abikaasa, klaasikunstnik Kalli Sein. Näitus on kavas avada juuli alguses ja hoida lahti pea kaks kuud, 20. augustini.
Valev Sein on õppinud maali ja monumentaalmaali toonases Eesti Riiklikus kunstiinstituudis. Viimasel ajal on ta koos abikaasaga tegev perefirmas Ideeklaas, aga maalimisel on endiselt tähtis osa ta elus.
Hiiumaal on tema töid eksponeeritud nii iseseisvate näitustena, kui osana saare kunstnike ülevaatenäitustest.
Laupäeval, 15. veebruaril toimuval giidipäeval räägib Valev Seina näitusest Tartus Jaama 4 asuvas Tampere majas külastajaile kunstnik Ilmar Kruusamäe. Nii näitus kui giidipäev on tasuta.
Tampere Maja galerii on avatud iga päev kl 9–18. Näitus jääb külastajatele avatuks 2. märtsini.

Veel lugemist:

UUDISED

Täna, 5. aprillil avab Kärdlas Nelja Nurga Galeriis (NNG) oma sünnipäevanäituse kunstnik Valev Sein. Näituse nimeks on “Valev Viiskümmend Viis. Eelolevik” ja sünnipäevalaps ise...

UUDISED

Perefirma Ideeklaas, mille omanikeks kunstnikepaar Kalli ja Valev Sein, avab neljapäeval,14. detsembril Kärdlas Heltermaa mnt 6 stuudio KlaasiPank. Stuudios saab tutvuda klaasi ja selle...

UUDISED

Kolmapäeval, 6. septembril avati Eesti Draamateatri parketisaalis läbi teatri kolme korruse ulatuv Valev Seina maalinäitus “Ühiskülastus”. Näituse avamisel oli kohal päris korralik hiidlaste esindus...

UUDISED

Sel aastal manalateele lahkunud Rein Maalmeister osaleb oma tagasihoidlikul moel Kunstihoones Valev Seina maalil “Laulev õhk”. Maal kujutab suvekuumuses virvendavat õhku ja väike figuur...