Connect with us

Uudised

Uus maavanem, kas Riho Rahuoja?

Aina enam liigub Hiiumaal infot selle kohta, et uueks Hiiu maavanemaks võib saada sotsiaalministeeriumi praegune asekantsler Riho Rahuoja.
Vihjeid selle variandi kohta on tulnud mitmelt poolt. Kõrgessaare valla aastapäevapeol osalenud Rahuoja seda võimalust ei eitanud, kuid ei soovinud sel teemal ka veel midagi rääkida.
Hiiumaa omavalitsuste liidu juhatuse esimees Jaanus Valk ütles, et on kuulnud vähemalt kümmet nime, keda maavanema kandidaadiks pakutakse. Teiste seas ka Rahuoja kandidatuurist.
“Rahuoja on kodurahu inimene, aga kas ta ka väljaspoole Hiiumaa eest seista suudab?” küsis Valk retooriliselt ja viitas, et omavalitsusjuhtidelt selleks kooskõlastust ei küsita.
Mänd liiga jõuline?
Hiiumaa omavalitsusjuhid pakkusid kohe pärast seda kui nad mullu maikuus avaldasid umbusaldust senisele maavanemale Hannes Maaselile, et maavanemaks sobiks Reformierakonda kuuluv Tarmo Mänd.
Kunagi varem Hiiu maavanema ametis olnud Mänd andis neile ka nõusoleku, kuid siis jäi senise maavanema ametist vabastamise protsess väga pikalt, kaheksaks kuuks venima. Väidetavalt ei soovinud isamaaliitlasest siseminister Siim Kiisler enda alluvusse nii jõulist ja paljude sidemetega maavanemat.
Tarmo Mänd ütles, et tema polnud Hiiu maavanem ametist huvitatud, kuid soostus pärast seda kui kohalikud omavalitsejad tema juurde selle sooviga tulid.
Maaseli ametist vabastamine toimus alles tänavu jaanuaris, pärast seda kui Tarmo Mänd leidis endale uue töökoha.
Kas Rahuoja peab maavanemaks saamiseks ka mingisse erakonda astuma, pole teada.

Veel lugemist:

Uudised

Hiiumaa vallavalitsus määras1 sihtasutuse Hiiumaa Sadamad nõukogu liikmeteks Raido  Randmaa, Omar Jõpiselja, Marko Pruuli, Meelis Pielbergi ja Kadri Tikerpuu. Detsembrist alustavas nõukogus on senise...

Uudised

SA Hiiumaa Arenduskeskuse ja MTÜ Hiiumaa Ettevõtjate Liidu toel loodud fondi stipendiumi suurus on 300 eurot kuus kuni stipendiaadi õpingute lõpuni. Kolmapäeval toimunud Hiiumaa...

Uudised

Taterma küla elaniku Janek Küttimi koer Alfa on hammustanud mitut inimest, iga kord, kui ta jälle aiast välja pääseb, on külaelanikud hirmul. Koerte peremees...