Jälgi meid

UUDISED

Ülli iseteeninduspoest saab kauneid käsitöökudumeid

Saare seni ainukese iseteeninduspoe ukse avab poepidaja distantsilt ja ostu eest saab tasuda, pannes ise sularaha kassasse või siis arvega.
Kui kaubamärgi Üll käsitöökudumite müügiga tegelev kudumis­stuudio-käsitööpoe pidaja Moonika Pannal vastsündinud tütrega koju jäi, oli vaja leida lahendus, kuidas tema kliendid soovitu siiski mugavalt ja kiiresti alati kätte saaksid. Väikelaps nõuab emalt palju aega ja tähele­panu, nii ei ole tal võimalik ise alati Kärdlas Vabrikuväljakul asuvas poekeses kohal olla.
Müügi madalhooajal, mis soojade kudumite puhul on just praegu, ei ole mõistlik ka müüjat palgata. Nii mõtleski Moonika Pannal välja lahenduse, kuidas aega juurde saada nii, et kuuvanune tütreke rahul oleks ning kliendid teenindatud ja kauba kätte saaksid. Nii annab ta nüüd oma klientidele võimaluse ise ennast teenindada.
Ainuke iseteeninduspood
Tema stuudio-käsitööpood Kärdlas aadressil Vabriku­väljak 2a on avatud praegu Hiiumaa ainsa iseteeninduspoena. See tähendab, et klient läheb kohale ja helistab uksel olevale kontakttelefonile, omanik näeb kaameratest, kes tuleb, suhtleb kliendiga ja laseb ta uksest sisse. Sisenedes süttib ühtlasi valgus, et tulijal oleks mugav tooteid vaadata ja sobivat valida. Ostja saab rahulikult kudumeid vaadata, proovida ja läbi mõelda, mis on just tema jaoks parim ostuvalik. Hinnad on kenasti näha, tootetutvustused samuti. Vajadusel saab nõu pidada ka poepidajaga ning kui valik tehtud, polegi muud kui panna ise sularaha kassasse või siis saadab omanik kliendile arve, mille saab tasuda panga­ülekandega. Ja nii lihtne see ongi!
Moonika Pannal ütles, et pidi uue võimaluse loomiseks ruumides veidi ümberkohandusi tegema ja suhelda saab ta kliendiga kaamera kaudu. “See tähendab, et olen sinu jaoks tegelikult olemas, oleneb muidugi, mis plaanid beebil parasjagu on,” selgitas ta ning kutsus soovijaid oma poekesesse tooteid valima. “Muidugi põhineb see paljuski usaldusel, aga ma usun, et hiidlased on ausad ja head,” lisas Moonika. Suveks, kui saarel palju külastajaid, loodab ta siiski Ülli stuudiopoodi müüja palgata.

Veel lugemist: