Connect with us

Uudised

TURUMÜÜJA IMESTUS | Kärdla turgu lammutatakse, riigimaja ehitus aga lükkub edasi

Kassari kandi põllumees Kalev Kopli käib iga päev turul aiasaadusi müümas. | Foto Harda Roosna
Turul tegutsevad ettevõtjad imestavad, et kui plaanitud riigimaja kerkib alles kahe aasta pärast, poleks olnud põhjust lammutamisega kiirustada.

Turul müüjad peavad aga tegevuse lõpetama vaatamata sellele, et turu asemele kerkiva riigimaja valmimistähtaeg lükkub aina edasi.
Kalev Kopli, kes turu avaletil eelmisel nädalal pakkus aiasaadusi, imestab, kui kuuleb, et riigimaja valmib alles 2025. aasta lõpus.
“Siis oleks Aiapood ju veel kaks aastat lahti võinud olla,“ arvutab ta.
Mööduja, kes turuleti ääres seisatab, ütleb, et tunneb siiamaani puudust sellest 2022. aasta sügisel suletud väikesest poest.
Linna senisele turuplatsile ehitab Kärdla riigimaja Riigi Kinnisvara aktsiaselts (RKAS) ja turul kauplevatele ettevõtjatele anti juba eelmisel aastal käsk plats puhtaks teha. Tänavu likvideeris vallavalitsus seetõttu ka 23 aastat valla allasutusena toiminud Kärdla turu ja saatis turu direktori septembrikuust pensionile.

Veel lugemist:

Uudised

Ristitee hobusekasvataja- ja rautaja Johannes Mooste (26) hakkas Hiiumaal käima juba kümnendas klassis. Kuni ühel hetkel tundus, et kodu ongi saarel ja pole vaja...

Uudised

Hiiumaa vallavalitsus määras1 sihtasutuse Hiiumaa Sadamad nõukogu liikmeteks Raido  Randmaa, Omar Jõpiselja, Marko Pruuli, Meelis Pielbergi ja Kadri Tikerpuu. Detsembrist alustavas nõukogus on senise...

Uudised

Taterma küla elaniku Janek Küttimi koer Alfa on hammustanud mitut inimest, iga kord, kui ta jälle aiast välja pääseb, on külaelanikud hirmul. Koerte peremees...