Connect with us

Uudised

Tunnustus ettevõtjatele

Hiiu maavalitsus tunnustab teeneteplaadiga esmakordselt ettevõtjat, Mati Nursi. Ka Kõrgessaare vald otsustas esmakordselt valla preemiaga tunnustada ettevõtjat, Kaido Kiini.
Maakonna teeneteplaate antakse välja viiendat aastat. Ühe kolmest tänavusest teeneteplaadist saab olulise panuse eest Hiiumaa majandusse ja arengusse ASi MjaP Nurst üks asutajaid Mati Nurs. Praeguseks on ta eduka ettevõtte poegadele juhtida jätnud ja ise koos abikaasa Moonikaga nõukogu liige.
Kärdlas Kõrgessaare maanteel asuv ettevõte on aina laienenud ning seda kutsutakse naljatamisi Nursi kvartaliks. 1991. aastal perefirmana asutatud ettevõte pakub nüüd tööd enam kui 120 inimesele.
Ettevõtte 2010. a müügitulu oli 90 miljonit krooni ehk ligi 6 miljonit eurot, 2011. a müügi­tuluks plaaniti sama suurt summat. 2010. a kasum oli neli miljonit krooni ehk u 250 000 eurot. 94 protsenti ettevõtte toodangust läheb eksporti.
Enn Kunila
Üle Eesti tuntud ja edukas ettevõtja on ka Enn Kunila, kuid hiidlased tunnustavad teda maakonna teeneteplaadiga kui siinse kultuuri- ja spordielu edendajat.
Kunila on Hiiumaal esitlenud oma väärtuslikku kunstikogu ja oma kunstnikest sõpru ning toonud sellega Hiiu saare ka Eesti kultuuripildile. Ta on teinud Hiiumaale hinnalisi kingitusi uue kontsertklaveri ja kvaliteetkontsertide näol ning sponsoreerinud paljusid hiidlaste ettevõtmisi.
Ta on paljude hiidlaste hea sõber, Hiiumaa eest seisja, kogukonna muredes-rõõmudes kaasamõtleja ja -kõneleja.
Erkki-Sven Tüür
Maakonna teeneteplaadi saab kolmandana helilooja Erkki-Sven Tüür kirka loomepanuse eest, mis on toonud au ja tunnustust Hiiu maakonnale. See sunnib ehk nii mõndagi hiidlast küsima ja imestama, miks Tüüri sellise tunnustusega varem pole austatud. On ju Hirmuste külas elav helilooja olnud Hiiumaa suursaadikuks kõikjal maailmas.
2009. aastal kui Tüür oma esimest juubelit tähistas iseloomustasid hiidlased teda kui Erilist Saare Tüüpi, kui inimest, kel on sisemist suurust, kes vaatamata rahvusvahelisele tuntusele on sõbraks jäänud neile, kes kolmkümmend aastat tagasi tema sõbrad olid. “Kelle jaoks oled sa eurooplane, kelle jaoks oled sa maailmakodanik, kelle jaoks hiidlane, kuid meie jaoks oled sa üks Hirmuste küla mees ja Tõrvaahju vana,” sõnastas selle tunde Kalana külavanem Enn Randmaa.
Hiidlased usuvad, et Erki-Sven Tüüri sõnal on kaalu ja on teda kutsunud enda eestkõnelejaks nii Hiiumaa looduse kaitsel kui õiglase otsuse kuulutajana.
Uudne on ka see, et Tüüri esitas tunnustamiseks MTÜ Hiiumaa Heaks, mille liikmed korraldasid Facebookis hääletuse, keda esitada maakonna teeneteplaadiga kandidaadiks. Kõige enam, 89 häält kogus Erki-Sven Tüür.
Kokku esitasid erinevad isikud ja organisatsioonid teeneteplaadiga tunnustamiseks kümme kandidaati.
Kaido Kiin
Kõrgessaare vald annab valla preemiat välja 14. aastat. Kui varasematel aastatel on selle saanud kultuuritöötajad, õpetajad, vaimulik, mitmed valla töötajad, siis esmakordselt pälvib selle ettevõtja, OÜ Lauka Saeveski omanik Kaido Kiin. Teda tunnustatakse vallaelu edendamise ja arendamise eest. “Kaido Kiin on inimene, kes ei põlga ega pelga pikki tööpäevi, ei kannata lohakust, on nõudlik, kuid õiglane oma töötajate vastu. Lauka saeveskis peetakse lugu töökatest inimestest. Üksjagu julgust on nõudnud osalemine valla pikaajalistele töötutele mõeldud projektis, kuid Lauka saeveski on olnud osavõtlikuks ettevõtteks, mis on võimaldanud mitmel kohalikul inimesel uuesti tööturule pääseda. Sõbraliku ja asjaliku inimesena on Kaido Kiin võimaluse korral alati vastutulnud Lauka külaseltsi abipalvetele, olgu selleks jaanitule lõkkematerjali täiendamine, abi ehitustöödes või isegi meie isetegevuskavas meremeherollis osalemine. Ta on andnud suure panuse vallaelu edendamisse ning väärib tunnustust,” kirjutasid Kiini tunnustamiseks esitanud Lauka külaseltsi liikmed. Preemia suuruseks on 320 eurot.

Veel lugemist:

Uudised

Neljapäeval lõpetati pidulikult Hiiumaa haigla uuendamine, mis läks kokku maksma 13 miljonit eurot, millest kaksteist tuli Euroopa Liidu toetustest. Haigla juhatuse liikme Riina Tamme...

Teema

Hiiumaa mees Sander Voitka saab tänavu pidada oma üheksandat sünnipäeva, sest sünnikuupäevaks on tal 29. veebruar. Ema Ene Reidma meenutas, et esimese lapse sündimise...

Uudised

Hiiumaa koalitsioonis on läbirääkimisel tegevuskava, mille tulemusena kaoks veel sel aastal osavallavanemad ja osavallavalitsused ning valitsusse lisanduks kolmas abivallavanem. Koalitsoonis lõplikule üksmeelele seni siiski...

Küsitlus

Hille: Õige hiidlane on see, kes elab siin saarel ja edendab kohalikku elu. Ei ole tähtis, et oleks siin sündinu