Connect with us

Uudised

Meribell Rüütel ristis valla sõpruslaeva

Liina Siniveer
Saaremaa laevaehitajad andsid eile pidulikul ristimistseremoonial Eesti Mereväele üle kaks väekaitsekaatrit, millest ühe ristis Hiiumaa kodutütar.
Taasiseseisvunud Eesti Mere­väe jaoks on tegemist esimeste laevadega, mis ehitatud Eestis ja spetsiaalset mereväele.
“Ma olen kindel, et saarlaste kaatrid on ühed parimad omas klassis kogu maailmas ja on äärmiselt oluline, et mereväe üks kriitiline võimelünk saab nüüd täidetud. Samuti on tähtis, et kaatrite hange toetab Eesti ettevõtlust majanduslikult väga kriitilisel ajal,” ütles kaitseminister Jüri Luik.
Hiidlaste sõpruslaeva ristis Ristoks Hiiumaa kodutütar Meribell Rüütel, keda saatis noortejuht Julia Gurjeva. Pidulikul tseremoonial osalesid ka vallavanema asendaja Hergo Tasuja ja avalike suhete osakonna juhataja Liina Siniveer.
“Traditsiooni kohaselt on kõigil Eesti mereväe laevadel olnud oma sõpruslinn või -omavalitsus. Nii tegi Eesti mereväe ülem Hiiumaa vallale ettepaneku, et ühe väekaitsekaatri, mille nimeks saab Risto, sõprusvald võiks olla Hiiumaa vald,” selgitas Hergo Tasuja.
“Hiiumaal on mitmeid sadamaid, kuhu väekaitsekaater mahub sisenema ja saab silduda,” lisas Siniveer.
Mereväe aluse ja sõprus­omavalitsuse vahel sõlmitakse koostööleping ja edaspidi korraldatakse ühiseid üritusi nii sõprusomavalitsuses kui Tallinna Miinisadamas ning alus kannab omavalitsuse vappi. Koostööleping allkirjastatakse eeldatavasti järgmise aasta alguses.
Siniveer meenutas, et mereväe ja Hiiumaa omavalitsuste vahel on ka varem olnud sõprus­sidemeid. Näiteks sõlmis mereväe laev Ristna Kõrgessaare vallaga koostöölepingu aastal 2000. Ristnast sai 2015. aastal Sõjamuuseumi museaal ning praeguseks laev teenistuses enam ei ole.

Veel lugemist:

Uudised

Mitu kuud Kärdla sadamas kirgi kütnud moodulhotellid teisaldati eile. SA Hiiumaa Sadamad juhatuse liige Kai Kallas ütles kolmapäeva päeval, et õhtuks on need sadamast...

Uudised

Kärdla ja Palade kooli õpilased näitasid kõigis kolmes üle maailma tehtavas ainetestis kõrget taset, loodusteaduste testis aga ületasid teadmistega isegi maailma tipus olevaid Singapuri...

Uudised

Kaks kaitseliitlast viidi Hiiumaalt Tallinna haiglasse pärast õppuse Orkaan käigus autoga kraavi sõitmist.

Ahto ilmajutud

Olulist lumelisa viimastel päevadel tulnud pole. Järgnevad päevad tulevad talviselt karged. Igatahes paistab see talveidüll selleks korraks tasapisi lõpule jõudvat, kuna uue nädala algul...