Connect with us

Uudised

Laulupealinna taastatud lava avakontserti kuulas üle 2000 inimese

Kolm tundi kestnud ja kerges vihmasajus lõppenud Kärdla linna laululava avakontserdil oli ligi 2000 kuulajat, kes vihmast hoolimata jäid lõpuni kohale ning esinejatele heldelt aplodeerisid.
Kontserdile müüdi 2143 piletit, eelkooliealised lapsed, keda oli silmatorkavalt palju, said tasuta sisse.
Kontserdi aukülaline oli Laulupealinna saates Kärdlat esindanud laulja Ott Lepland ja üllatuskülaline Kohtla-Järvet esindanud laulja Tanja Mihhailova.
Mihhailova tänas hiidlasi ja MTÜd Hiiumaa Heaks toetuse eest Kohtla-Järve lastekodu lastele. Ta kutsus lavale Hiiumaal keeleõppel oleva Vladislavi, kes elab Kärdlas Reet ja Toomas Kokovkini peres ning harjutab eesti keelt, et minna edasi õppima eestikeelsesse gümnaasiumi.
Kärdla linnapea Georg Linkov tänas kõiki, kes lava taastamisse panustasid: “See on olnud erakordne aeg ja teie panus on olnud müstiline.”
Linnapea tunnustas OÜd Tantsumajakas, mille liikmed kaasasid lava taastamisprotsessi üle saja vabatahtliku, OÜ Ruburada professionaalseid ehitajaid, OÜd Faasion, mis “andis värvi täitsa muidu”, produktsioonifirmat Ruut, mis Kärdla saatesse kutsus, Oti “unistuste tiimi” – vanaema Naimat, ema Küllit, tädi Ritat, kõiki saates laulnuid, Kärdla laulupealinna koori, kõiki, kes laulupealinna saatesse helistasid ning Kärdlale ja Otile pöialt hoidsid.
Ta tõi näiteks, et viimases, otsustavas saates anti Kärdlale 56 000 häält (!), mis siiski oli vaid paari protsendipunkti jagu rohkem kui anti Kohtla-Järve teotuseks.
“Tänan ka Kohtla-Järvet, kes osutas Kärdlale väärilist vastupanu, tänan Tanjat, ja Teelet, kelle kohta hiidlased ütlevad, et ta on ideaalne naine, kahju vaid, et saarlane,” naljatas linnapea saatejuht Teele Viira päritolule viidates. Ta lõpetas oma kõne tänusõnadega Ott Leplandile.
Kontserdi esimeses pooles laulis Ott Lepland koos oma ansambliga, teises pooles anti nii laval kui videos ülevaade Laulupealinna saatest ja Kärdla laululava saatusest.
Lapsed katsid tiheda müürina lavatrepi ja mõned pinkidel istujad olid pahased, et nad laval esinevat Otti hästi ei näe, kuid Ott ise ütles, et lapsed meeldivad neile ja nad võivad jääda lavatrepile. Publik sai esinejaid näha ka lava juurde paigaldatud ekraanilt.
Kontserdi lõpetasid Ott ja kergelt niisketes kostüümides koorilauljad, kelle esitatud “Hallelujah” ja “Ärkamise aeg” kõlasid sellegipoolest võimsalt. Linnapargist lahkujaid jäi saatma tänavune Eesti eurolaul “Kuula”.
Veel rohkem kui taastatud laululava avamisel, u 3000 kuulajat, oli Kärdla linnapargis Jaan Tätte ja Marko Matvere ümbermaailmareisieelsel kontserdil

Veel lugemist:

Uudised

Esimene sündmusterohke nädalavahetus Hiiumaal tõi kohe kaasa nelja ja poole tunnised ooteajad Heltermaa sadamas, kuna vedaja ei osanud nii suurt külastajahuvi oodata. Kella poole...

Digileht

Hiiu Leht 28.mail Pühapäevane Heltermaa: 5 tundi praamijärjekorda Riho Sibula kitarrikeeltest said ehted Tuulekala festival tegi rekordi Sõrul hoitakse rannarahva juuri elus Digilehe saab...

Politsei

Eelmisel nädalal pidi Hiiumaal politsei roolist eemaldama koguni viis juhti, kes olid enne rooli istumist vägijooki mekkinud. Kärdla politseijaoskonna juht Moonika Raudsepp ütles, et...

Uudised

Kuigi 14. Tuulekala trollingul kogusaak läbi aastate kõige kehvem polnudki, siis osalejate arvuga võrreldes kala ikkagi nappis.  Tänavune Orjakus toimunud Tuulekala festival kirjutas ennast...