Connect with us

Uudised

Käina vald soetas õlleratta

Jõuka odratolguste omavalitsuse maine säilitamiseks soetas Käina vallavalitsus selleks suveks Hollandist Kootwijkerbroekis tegutsevalt ettevõttelt õlleratta.
“Leidsime, et alevi vahel pole peale kirikuvaremete turistil eriti midagi vaadata ja mõtlesime, et siin võiks olla mingi suvine atraktsioon, mille pärast tasuks mere äärest korraks ka alevisse tulla,” ütles vallavanem Omar Jõpiselg. Ta lisas, et selline atraktsioon sobib kui rusikas silmaauku vallale, mille lipul odrapead ja õllekannud. Samad sümbolid kantakse ka õllerattale.
Õlleratas on lõbusõiduk, millele mahub istuma kümme sõitjat: kaheksa väntavad, üks roolib ja üks valab välja. Vallavanem rääkis, et tootja pakkus ka 12- ja 17kohalisi sõidukeid, kuid need olid märksa kallimad.
Mootori kohal on sõidukil õllevaat ja istmeteks baaripukid. Kuigi tegemist pole mootorsõidukiga, peab selle juht olema kaine ja õlut libistada tohivad vaid reisijad.
Eriti kasulik on õlleratas õllesõpradele, kel mure liigse kehakaaluga – rattasõit annab õllejoomisega samal ajal paraja füüsilise koormuse.
Esimesel proovisõidul võib õlleratast näha täna Käina alevi vahel. Start antakse keskpäeval vallamaja eest. Kõik, kel huvi, on proovisõidule oodatud. Vaadi õlut teeb ainult sel korral välja vallavalitsus.

A. P. RILL

Veel lugemist:

Teema

Kui kohtad karu, siis esimese asjana püüa jääda rahulikuks, sest Eesti metsade karud ei pea inimest kindlasti mitte saakloomaks, vaid vastupidi – nad väga...

Arvamus

Mul on naaber, kellel ei oleks? Aga minu naabrimees on eriline. Noor mees, peab veel tööl käima. Ja oma töö tõttu satub ta väga...

Ahto ilmajutud

Kätte on jõudmas selle aasta esimene sooja-kuumalaine. Õhutemperatuur tõuseb päev-päevalt ja on tõenäoline, et uuel nädalal saab ületatud 30°C piir. Reedel (24.05) ilmapildis suurt...

Uudised

XXIV Tallinna võimlemispeol „Mine metsa“ tantsib ka üks Hiiumaa rahvatantsurühm. Rühma esindaja Liina Lepamaa ütles, et teadaolevalt on nemad seekord ainsad, kes pealinna peol...