Connect with us

Uudised

Käina vald soetas õlleratta

Harda Roosna | Hiiu Leht
Jõuka odratolguste omavalitsuse maine säilitamiseks soetas Käina vallavalitsus selleks suveks Hollandist Kootwijkerbroekis tegutsevalt ettevõttelt õlleratta.
“Leidsime, et alevi vahel pole peale kirikuvaremete turistil eriti midagi vaadata ja mõtlesime, et siin võiks olla mingi suvine atraktsioon, mille pärast tasuks mere äärest korraks ka alevisse tulla,” ütles vallavanem Omar Jõpiselg. Ta lisas, et selline atraktsioon sobib kui rusikas silmaauku vallale, mille lipul odrapead ja õllekannud. Samad sümbolid kantakse ka õllerattale.
Õlleratas on lõbusõiduk, millele mahub istuma kümme sõitjat: kaheksa väntavad, üks roolib ja üks valab välja. Vallavanem rääkis, et tootja pakkus ka 12- ja 17kohalisi sõidukeid, kuid need olid märksa kallimad.
Mootori kohal on sõidukil õllevaat ja istmeteks baaripukid. Kuigi tegemist pole mootorsõidukiga, peab selle juht olema kaine ja õlut libistada tohivad vaid reisijad.
Eriti kasulik on õlleratas õllesõpradele, kel mure liigse kehakaaluga – rattasõit annab õllejoomisega samal ajal paraja füüsilise koormuse.
Esimesel proovisõidul võib õlleratast näha täna Käina alevi vahel. Start antakse keskpäeval vallamaja eest. Kõik, kel huvi, on proovisõidule oodatud. Vaadi õlut teeb ainult sel korral välja vallavalitsus.

A. P. RILL

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...