Connect with us

Uudised

Hiiumaa palgad sörgivad Eesti keskmiste sabas

Maakonniti oli 2022. aastal keskmine brutokuupalk jätkuvalt kõrgeim Harjumaal, 1834 eurot, ja Tartumaal 1690 eurot, madalaim Valga ja Hiiu maakonnas, 1185 eurot ning 1114 eurot.
Kõige enam tõusis keskmine brutokuupalk Ida-Viru maakonnas, 15,4 protsenti, Põlva maakonnas aga 13,8 protsenti. Palk langes samal ajal Valgamaal 1,6 protsenti ja Hiiu maakonnas 6,7 protsenti.
Statistikaameti analüütiku Argo Tarkiaineni sõnul tasub eriti keerulistes majandusoludes jälgida lisaks keskmisele palgale ka reaal­palga näitajaid. „Reaalpalga arvutamisel võetakse arvesse tarbijahinnaindeksit, see näitab ostujõudu ehk kui palju tooteid ja teenuseid on võimalik teenitud palga eest tarbida. Nii näeme, et kuigi keskmine palk järjest kasvab, on inimeste ostujõud siiski väiksem kui see oli varasemalt, enne kriisiaega,“ selgitas Tarkiainen pressiteates.
Aasta lõikes oli keskmine brutokuupalk endiselt kõrgeim info ja side tegevusalal, 3035 eurot, finants- ja kindlustustegevuses 2708 eurot ning energeetikas 2392 eurot, madalaim aga kinnisvaraalases tegevuses, 1214 eurot, ning majutuse ja toitlustuse tegevus­alal, 1058 eurot.
Kõige enam tõusis keskmine brutokuupalk majutuses ja toitlustuses, 15,6 protsenti, ning töötlevas tööstuses 13,2 protsenti. Aeglasem palgakasv oli tervishoiu ja sotsiaal­hoolekande ning muude teenindavate tegevuste tegevusaladel, vastavalt 4,4 ja 1,2 protsenti.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Näib, et talvel enam pikka pidu pole ja suurt pakast enam ei tule. Välistada ei saa aga lühiajalisi ja teravaid külmalaineid. Eesolev nädal tuleb...

Uudised

Pressinõukogu arutas Kärdla osavalla vanema Aivar Viidiku kaebust Hiiu Lehes 29. detsembril 2023 ilmunud artikli „Arvo Haasma paneb Kärdla muusikakooli juhtimise maha“ peale ja...

Arvamus

Mäletan jutuajamist naabrinaisega eelmise aasta suve lõpus. Tere-tere, kuidas läheb, ei tea, mis see ilm ka toob.  „Ei, niisugust kuiva juunikuud ei mäleta, et...

Taskuhääling

Saatekülalise Eiki Nestoriga tuleb muuhulgas jutuks Kõpu radar, osavallad, pasunapuhumine, Riigikogu peokutse, ühistransport ning see miks ta 30 aastat kodust ära oli.