Connect with us

Taristu

Emmaste kooli õhuvahetus märksa kallim

Reedel sõlmisid Emmaste koolimaja ventilatsiooni­seadmete paigaldus­töödeks 348 000eurose töövõtulepingu Emmaste osavallavalitsus ja töövõtja OÜ Tresden. Hinnale lisandub käibemaks.
Lepingus toodud hinnas sisaldub ka ehitaja reserv, ligi 17 000 eurot, mis võetakse kasutusele ainult juhul, kui ilmneb täiendavate tööde vajadus. Ka reservi arvesse võtmata on tööde maksumus algselt planeeritust üle 130 000 euro kulukam.
OÜ Tresden oli ainuke ettevõte, mis tähtajaks, 27. oktoobriks riigihankel pakkumise tegi.
Tänavu maikuus kirjutas Hiiu Leht, et puudulik ventilatsioon on Emmaste kooliperele aastaid muret valmistanud. 1990. aastal, kui koolimaja remonditi, jäeti õhuvahetussüsteem välja ehitamata, hiljem tehti see saali, kuid muudesse ruumidesse mitte.
Vallavanema asendaja, varasem Emmaste osavalla vanem Hergo Tasuja ütles tookord lehele, et aasta alguses tehtud hinna­kalkulatsioonid on näidanud, et Emmaste põhikooli ventilatsioonisüsteemiga seotud kogukulu võib olla kuni 200 000 eurot.
Ka Hiiumaa valla arengu­strateegia 2035+ investeeringutes on Emmaste põhikooli real kirjas toetus­summa 200 000 eurot ja valla omapanus 34 000 eurot.
Vallavanema asendaja Hergo Tasuja ütles, et ehitust rahastatakse riigi­poolse nn Covid investeeringute ja veel ühe väiksema meetmest – riigipoolne toetus kokku on 212 000 eurot.
Ülejäänud summa, 136 000 eurot on valla omapanus, mis algselt planeeritust enam kui 100 000 euro võrra suurem.

HARDA ROOSNA

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...