Jälgi meid

Uudised

Elion arendab oma püsivõrku koos

Mullu sai Hiiumaal valmis interneti lairibavõrgu EstWin valguskaabli Emmaste-Kõpu lõik.
Lisaks viis Hiiumaal ainsana püsivõrku omav AS Elion lõpule võrguehitusprojektid, mille tulemusel saavad Emmaste valla Leisu, Lassi, Kurisu, Nurste, Mänspe, Haldi, Haldreka, Kaderna, Laartsa, Härma, Kuusiku ja Külaküla külade elanikud või ettevõtjad võimaluse kasutada uusi teenuseid.
Elioni võrguarendustalituse direktor Toivo Praakel rääkis, et EstWin projekti ja Elioni võrguarenduse tulemusena saavad kiirema, kuni 12 Mbit/s interneti ja digiTV teenuseid nii Elioni senised kliendid kui ka uued soovijad. “Uue valguskaablivõrgu ja võrgusõlmede tõttu on tulevikus nendes külades võimalikud ka praegusest veelgi kiiremad ühendused ning laiem teenustevalik,” kinnitas Praakel.
Eelmisel nädalal sündis otsus, et Kõpus ja Luidjal alustab Elion EstWin võrgusõlmede valmisehitamist juba selle aasta kevadsuvel.
Pärast seda saab Elion ka Kõpu poolsaare külades pakkuda uusi teenuseid: kuni 12 Mbit/s kiirusega internetti, internetitelefoni ja nutiTV-d. Lisaks saavad Elioniga liitunud või liituvad kliendid vaadata varasemaga võrreldes rohkem telekanaleid. “Klient saab ise valida just need teenused, mida ta vajab. Vajalikud seadmed – digiboks ja ruuter – on Elioni poolt tasuta,” kinnitas Toivo Praakel.
Tänavu plaanitakse Hiiumaal EstWin projekti raames lõpetada ka Vaemla-Kassari-Orjaku lairibavõrgu ehitustööd.

Veel lugemist: