Jälgi meid

Uudised

Aerusurfar jäi merehätta

Täna hommikul sai häirekeskus teate, et Hiiumaal Kassari kandis on merel hädas aerusurfar, kelle leidmiseks käivitas politsei otsingud.

Häirekeskusesse helistas kella 8.30 ajal hommikul noormees, kes andis teada, et nad sõitsid koos sõbrannaga SUP-laudadega laiult Hiiumaa poole, kuid tuul oli tugev ja teataja sõbranna triivis lauaga kaldalt eemale. Noormehe sõnul olid nad vees olnud kaks ja pool tundi. Mees ise jõudis kaldale. Sündmusele reageerisid politsei, Hiiumaa vabatahtlikud merepäästjad, samuti päästeamet ja kiirabi.

Kärdla politseijaoskonna merepääste- ja piirikontrolligrupi piirivalvur Vahur Pihlamäe sõnutsi oli otsinguala suur, sest polnud kuigi palju infot, kus noored SUP-laudadega sõitsid. “Üks patrull jäi läbi kammima rannikuala ja pärast umbes 40-minutilist otsingut leidsid politseinikud naise Mustapä sadama lähedalt kaldalt. Naine oli kurnatud ja šokis ning kiirabi kontrollis tema tervisliku seisundi üle. Õnneks oli temaga kõik korras,” ütles Pihlamägi.

Patrull selgitas välja, et noored olid veel koos seitsme inimesega veetnud öö Ruserahu laiul ning noormees ja neiu hakkasid sealt hommikul kahekesi SUP-laudadega Hiiumaale liikuma. Ruserahu laid on umbes 1,8 kilomeetrit Mustapä sadamast, mille lähedalt naine leiti.

“Tugev tuul lükkas naise ja mehe merel teineteisest eemale, kuni enam üksteist ei nähtud ja naine triivis kaldast eemale. Tänane ilm ei olnud tegelikult üldse sobilik aerusurfiks, seda enam, et tegemist ei ole üldse meresõiduvahendiga, millega pikki maid läbida. Paraku ei olnud noortel seljas ka päästevarustust, kuid hätta sattudes on see eluliselt vajalik. Alati tuleb hinnata ilmaolusid ja enda võimeid,” rääkis Pihlamägi.

Politseipatrull käis hiljem ka Ruserahu laiul veendumaks, et sinna jäänud inimestega on kõik korras ja nad saavad ise turvaliselt tagasi.

Toimetaja HARDA ROOSNA

 

Veel lugemist: