Jälgi meid

Uudised

Viidik lahkub riigikogust?

Eile astus tagasi pea­minister Kaja Kallas ja koos temaga kogu valitsus, millesse kuulusid ainult Reformi­era­konna ministrid. Uues valitsuses jaotuvad ministri­kohad kolme koalitsiooni­partneri, Reformierakonna, Isamaa ja Sotsiaal­demokraatliku erakonna vahel, igaühele viis.
Aina enam räägitakse, et saarlane Kalle Laanet kaitse­ministrina ei jätka ja tema asemel saab kaitseministriks Hanno Pevkur.
Laaneti riigikogusse naasmisel jääb riigikogukohast ilma Aivar Viidik. 2019. aasta riigikogu valimistel 5. valimisringkonnas 893 häält kogunud Aivar Viidik asendas mullu jaanuarist kaitseministriks tõusnud Kalle Laanetit.
Peaminister Kaja Kallas teavitas eile tavakohaselt oma otsusest tagasi astuda ka presidenti ja riigi­kogu. President Alar Karis
tegi Kaja Kallasele kui Reformierakonna esimehele kohe ka ettepaneku uue valitsuse moodustamiseks. Reedel toimub riigikogu era­korraline istung, kus Kallas küsib mandaati oma uuele valitsuskoalitsioonile, mille ministrikandidaadid selguvad hiljemalt tänaseks.

HARDA ROOSNA

Veel lugemist: