Connect with us

Uudised

Valgetähe saaja: Pean selle välja teenima

erakogu
Presidendilt Valgetähe V klassi teenetemärgi saanud VilmaTikerpuu ütleb, et teaks kohe n-ö puusalt tulistades nimetada sada inimest, kes temast rohkem Eesti riigi heaks teinud.
“Tead, mina arvan, et teised said selle asja eest, aga mulle see on avanss ja see tuleb mul välja teenida,” ütles Vilma Tikerpuu Hiiu Lehele teisipäeval, kui oli kõrge autasu üle pisut järele mõelda saanud. “Ma võin puusalt tulistades nimetada sada inimest, kes on seda rohkem väärt kui mina!”
Aga see, et seekord tunnustati ka bussijuhti ja kirjakandjat, on tema meelest väga hea. “Isegi head majahoidjat ja tublit Selveri müüjat võiks niimoodi märgata ja tunnustada!” leiab ta.
Esimene info autasu kohta tuli tütrelt, kes sel ajal oli parajasti Viinis. Tütar Kadri kirjutas sotsiaalmeedias, et tema on uhke – ikkagi ordenikandja tütar ja siis hakkas tulema õnnitlusi. Algul arvas Vilma, et see on mingi nali.
Nüüdseks on kümneid ja kümneid õnnitlusi tulnud telefoni ja meili teel, ainuüksi Facebookis on talle selle au­tasu puhul õnne soovinud oma pool tuhat inimest. “Suur osa neist on tütre sõbrad,” ütleb Vilma tagasihoidlikult. “Liigutav oli, et mind pidasid meeles ka tuntud tohtrid, kes on käinud meie arste koolitamas nii Tartu Ülikooli kliinikumist kui Tallinnast. Nad mäletavad mind ja õnnitlesid – ise käisid siin tööd tegemas ja koolitamas, mina ainult korraldasin,” jagas Vilma oma tundeid. Ja Hiiumaa haigla kinkis Vilmale suure lillebuketi.
Ometi ütles Vilma Tikerpuu 2016. aasta jaanuaris kui maavalitsusest töölt lahkus, et terviseedendaja läheb nüüd puhkama. Puhkusest on asi siiski päris kaugel. “Tegelen asjadega, mida pean oluliseks, sest mind on elus nii palju aidatud,” ütleb Vilma, kel enda sõnul on selleks aega ja võimalusi, käed-jalad otsas, pea ka. “Nüüd on minu kord tulla vastu, toetada ja aidata.”
Tikerpuu juhib praegu Eesti terviseedenduse ühingut. Represseerituid ja küüditatuid ühendavas ühingus Memento hoolitseb ta koos teistega selle eest, et neid hirmsaid sündmusi ei unustataks. Vabatahtlikuna aitab korraldada festivali Home­coming. Kärdla ühepäeva­kohvikutes on ta koos sõpradega kogunud raha heategevuseks. “Koos­tegemise rõõm on tore!” kiidab Vilma.
Aastaid töötas ta maa­valitsuses terviseedendajana. Tema algatus on nii Hiiumaa südametuba kui Narko EI! projektid. Hiiumaa haiglat toetanud USA suursaatkond nimetab Vilmat nende suursaadikuks Hiiumaal ja Palanga haiglaga suhtleb ta siiani. Need kontaktid on ajast, kui ta juhtis Hiiumaa haigla nõukogu.
Õpetajana on ta tervisest rääkinud paljudele õpilastele, olnud ka kehalise kasvatuse õpetaja – selle eriala omandas ta pedagoogilises instituudis.
Vilma Tikerpuu on tõeline eeskuju ka tervisesportlastele – viimati käis ta ujumas
30. jaanuaril. Siis tuli jää. Aga kui meri jääst vabaks saab – on ta jälle karsumm! vees. Talisuplejaks ennast ta ei nimeta, pigem aastaringi ujujaks.

Veel lugemist:

Uudised

Täna külastas Hiiumaad NASA astronaut Nicole Aunapu Mann, kelle esivanemad pärit Käina lähedalt Villemi külast. Reis kosmosesse pani teda end koduplaneedil veelgi kodusemalt tundma....

Uudised

Hankes ette nähtud nõuete täitmata jätmise tõttu pidi Hiiumaa vald loobuma 154 000 eurost, mis mõeldud tänavavalgustuse uuendamiseks. Tagasinõude põhjustas asjaolu, et Hiiumaa vallavalitsus...

Teema

Hiiumaa mesinike seltsis vahetus sel suvel juhatus ning eestvedamise võtsid endi õlule kolm naist, kes tahavad esimese asjana välja selgitada, palju saarel üldse mesinikke...

Arvamus

Dr Helve Kansi vastukaja artiklile “Perearstide erimeelsused varjutavad Hiiumaa tervisekeskuse tulevikku.” (Hiiu Leht, 26.09.2023) On kahetsusväärne, et ajalehe artiklis räägitakse tülist minu ja dr...