Jälgi meid

UUDISED

Vaesusevastase kampaania buss

repro
Euroopa minimaalse sissetuleku (EMIN) kampaaniabussi ringsõidu kaardil Hiiumaad kirjas pole, aga buss, mis läbi sõitnud pool Eruoopat, on juba esmaspäeval Käina alevikus, et koos kohalikega arutleda, mida teha inimeste elujärje paranda­miseks.
Hiiumaa puuetega inimeste koja esinaine Malle Kobin ütles, et haruldased külalised jõuavad saarele tänu sellele, et tema ei oska suud pidada. Kui Kärt Mere talle rääkis, et selline buss on Eestisse tulemas ning peatub Tallinnas ja Märjamaal, ei saanud Malle ütlemata jätta, et nojah – saar­tel ei elagi inimesi. Ja nii see kohtumispaik pikal rännul olijate reisiteekonda lisati.
Kärt Mere nimelt on Eesti vaesuse ja sotsiaalse tõrjutuse vastu võitlemise võrgustiku tegevust koordineeriva MTÜ EAPN Eesti juht.
EMIN võrgustik aga korraldab praegu läbi Euroopa Liidu liikmesriikide bussituuri, mille eesmärgiks on tuua arutelu adekvaatse miinimumsisse­tuleku üle Euroopa kodanikele lähemale.
64 päeva jooksul läbib kaks bussi 32 riiki ja korraldab 120 üritust Euroopa Liidus, Norras, Islandil ja Serbias. Eestis peatub buss Tallinnas, Märja­maal ja Hiiumaal. Hiiumaa kohtumine algab esmaspäeval, 11. juunil kell 15.30 Käina ujula parklas.
Kohtumisele on väga oodatud kohalikud MTÜd, vallavalitsuse esindajad ja osavaldade juhid, sest teema puudutab kõiki. Samuti on oodatud gümnasistid ja õpetajad ning muidugi kohalikud “sädeinimesed”, kohaliku elu aktivistid.
Miks buss? Sest buss on ratastel kodu, kohvik, seminariruum ning infopunkt. Bussituuril toimuvad kohtumised elanikega nende kodukohas. Koos arutletakse erinevate vaesuse aspektide üle: palgavaesus, palga­lõhe, ebavõrdsus, laste vaesus, arsti­abi kättesaadavus, omaste­hooldus, hambaravi hind ja kättesaadavus, laste vaesus ning põlvkondlik edasi­kandumine, aga arutletakse ka selle üle, mida saab teha kohalik omavalitsus selleks, et inimeste elujärg paraneks.
Arutelude vahele pakuvad meelelahutust kohalikud isetegevuslased.

Veel lugemist: