Jälgi meid

UUDISED

Tihu Kevadel võitsid kõik

Kõpu poolsaarele mahamärgitud rännak­matka Tihu Kevade rajad osutusid oodatust raskemaks mägise maastiku tõttu, siiski oli osalejaid palju ja mitteametlikel andmetel võttis ülekaalukalt võidu võistkond Tuld.
Võistkond Tuld oli rajal koosseisus Toomas Mast, Ülle Paasoja, Kalju Tammeveski ja Helve Kansi. Luidjal kell 9 antud stardist jõudsid nad Ristnas asuvasse lõpppunkti kõige esimesena, kell 16.29.
“Head kaardilugejad Toomas ja Kalju ning sportlikud inimesed võistkonnas,” vastas Ülle Paasoja küsimusele, mis oli nende edu pant. “Ülesanded kontrollpunktides ei olnud ka keerulised, ka viktoriiniküsimused olid toredad, seal panime ainult kaks mööda,” arutles Paasoja.
“Kõpu metsas on ju tore liikuda, Kalju meil kommenteeris, et tuligi sellepärast, et maastik pidi ilus olema, aga ega see [maastik] kohati väga hea ka ei olnud.”
Liis Oolmets ja Anne-Mall Reinu Hiiumaa naiskodukaitse võistkonnast Nägus Nelikvedu ütlesid, et võistlusjärgsed emotsioonid on laes, aga neile tuli üllatusena, et Kõpu poolsaarel on nii palju mägesid. “Mulle meeldis eriti mööda Rebasemäe nõlva liikuda,” ütles Reinu.
Rajal tuli läbida kokku kaheksa kontrollpunkti, tiimi Nägus Nelikvedu lemmik oli veeületuspunkt. “Selle võis küll läbida paadiga, aga me läbisime ujudes,” rääkis Oolmets.
Reibas start Luidjal
Naiskodukaitsja Svetlana Aug ütles stardi eel, et Tihu Kevad pole nii raske matk, et selleks erilisi ettevalmistusi peaks tegema. Korralikud villased sokid ja matka­saapad, joogivesi ja sääsetõrjevahend  tuli siiski kaasa pakkida. Võistkond Haapsalu Nais­kodukaitse pandi sõprus­konna baasil kokku paar kuud tagasi emotsionaalse otsuse pealt – lähme! “Nüüd on see käes ja nüüd lähemegi!” ütles Aug reipalt, ees ootamas 25kilomeetrine rännak läbi metsade ja üle mägede.
Tiimi Suslikud eestkõneleja Joosep Soop ütles stardi eel, et matkaks valmistumiseks kulus eelmisel õhtul umbes tund aega – see läks asjade ehk kohustusliku varustuse pakkimiseks. Joosepi tiimiliikmed olid õed Sirje ja Ingel Soop ning sõber Erki-Henri Meerbach. “Igal aastal on käidud,” selgitas Sirje, miks ka tänavu retk ette võetakse. Aastast 2002 on Soopide pere peaaegu iga kord matka kaasa teinud ja ka lõpetanud. Sel aastal kulus neil retke läbimiseks 11 tundi ja 40 minutit.
Rada arvatust raskem
Kokku läks rajale 18 võistkonda, kellest mitmed olid rajal tosin tundi ja enamgi, üks võistkond katkestas.
Kaitseliidu noorem­instruktor Taimo Juhe ütles, et rännakmatkal osalenud kiitsid seekordset rada, mis osutus arvatust raskemaks: “Mujal saarel on maastik tasasem ja Kõpus on ka mets tihedam.”
Raja koostas instruktor-kompaniiülem Sven Luik, kes rääkis, et käis tänu ettevalmistustööle kümmekond korda Kõpu kandis maastikuluurel ja õppis seda piirkonda päris hästi tundma.
Ka uuendus, et vastutegevus toimub fotoaparaadi abil, oli Luige poolt välja pakutud. Nii mõnedki retkelised ei märganud, et metsasihil kuuse all istub tuttav inimene fotoaparaadiga ja jäädvustab reeglite rikkumist. Nimelt pidid retkelised liikuma metsas ega tohtinud kasutada avatud maastikke ja teid.
“Vastutegevus fotoaparaadiga tuli väga hästi välja ja see tegi võistluse realistlikumaks,” hindas Luik ise. Varasematel aastatel on vastutegevuses osalejatel tulnud võistleja kinni püüda ja talt kätte saada nn elu ehk spetsiaalne kaardike.
Luik jäi väga rahule ka korraliku osalejate arvuga – koos kontrollpunktidega oli tänavusel Tihu Kevade rajal kokku sada võistlejat ja korraldajat. “Tundus, et päeva lõpuks olid kõik väga rõõmsad ja rahul.”
Ta tänas ligi 30 vabatahtlikku, kes andsid oma panuse Tihu Kevade õnnestumisse.

Veel lugemist: