Jälgi meid

UUDISED

Ruubeni mälestuspink seisab Tuuru tamme juures

Erakogu
Kolmapäeval, 29. juunil avatakse legendaarsele Ruuben Postile pühendatud pink Kärdlas Hiiumaa arenduskeskuse maja kõrval Vabrikuväljak 1 kasvava Tuuru tamme juures.
Ruuben Post oli Eesti ühiskonna- ja looduskaitsetegelane ning säästva arengu ideoloog, keda tema nooremad kolleegid meenutavad hea sõna ja lugupidamisega siiani. Ta sündis 14. jaanuaril 1944 Emmaste valla Kurisu külas ja suri vaid 58aastasena 7. juulil 2002 Kärdlas.
Pealinnas elektriinseneriks ja ajakirjanikuks õppinud Ruuben Post tuli tagasi kodusaarele 1984. aastal kolhoosi Hiiu Kalur peaenergeetikuks. Edasi sai temast üks Lääne-Eesti saarestiku biosfääri kaitseala Hiiumaa keskuse loojaid, alates 1990. aastast direktor. Tegevus biosfäärikaitseala liinis kujuneski Ruuben Posti elutööks. UNESCO kaudu viis ta Hiiumaa probleemid ka Euroopa tasemele.
Ruuben Post oli ka kohaliku elu arendaja, tegutsedes Kassari haridusseltsis, Kõpu rahvuspargi loomisel ja siht­asutuses Tuuru, mille järeltulija on praegune arendus­keskus.
Koos mälestuspingiga avatakse kell 14 sealsamas pidulikult ka Hiiumaa Arenduskeskuse renoveeritud büroohoone A korpus.
Kärdla Vabrikuväljakul asuva vana parteimaja, hilisema nimega Tuuru maja, praegu valla omandis oleva Hiiumaa arenduskeskuse hoone rekonstrueerimine algas mullu juulis ja venis planeeritust kordades pikemaks. Sisetöödeks kulus algse kuu asemel ligi neli kuud. Hoone välitööd pidid lepingu järgi tehtud saama mullu oktoobri keskpaigaks ja nii ka läks. Vaegtöid, haljastust ja pisiparandusi tegid peatöövõtja OÜ Markend Team ja ettevõtja OÜ Pihla Grupp veel sel kevadel.
Remonditööde käibemaksuta hind oli 307 000 eurot ja sellega kaasajastati põhjalikult hoone teise korruse bürooruume, koridore, ühendusi, aga ka hoone välimust ja ümbrust.

HARDA ROOSNA

Veel lugemist: