Connect with us

Uudised

Prokurör esitas apellatsiooni

Prokurör Küllike Kask esitas apellatsioonkaebuse Pärnu maakohtu otsusele, millega Kärdla sadama kohtuasja viimased viis süüalust õigeks mõisteti.
Pärnu maakohtu pressi­esindaja Jaanika Lusti ütles, et kohtuasi on 13. septembrist Tallinna ringkonnakohtu menetluses. Kas kaebus menetlusse võetakse, selgub mõne aja pärast.
Pärnu maakohtu kohtunik Piia Jaaksoo kuulutas 30. augustil nn Kärdla sadama protsessi viimaste süüaluste suhtes välja kohtuotsuse. Süüdistuses oli Raigo Sahtelile, Urmas Varrisele, OÜle Seller Hulgi süüks arvatud rahapesu toimepanemist grupis ja suures ulatuses, Tanel Malka ja OÜd Faasion süüdistati suures ulatuses grupis toime pandud rahapesule kaasa aitamises. Kohus mõistis kõik süüdistatavad rahapesusüüdistuses õigeks.
Teine osa süüdistusest puudutas dokumentide võltsimist, võltsitud dokumentide kasutamist ja neile kuritegudele kihutamist. Neis süüdistustes nõudis kohtunik menetluse lõpetamist seoses mõistliku menetlusaja möödumisega.
Kärdla sadama ehitamise ajal toime pandud kuritegude toimepanemisest on möödunud kuus aastat, kriminaalmenetlus on kestnud viis aastat ja viis kuud.
Kokkuleppemenetluses mõisteti süüdi SA Kärdla Sadam tollane juhatuse liige Hillar Kukk. Kärdla linna asutatud ja sadama ehitust juhtinud SA Kärdla Sadam on nüüdseks likvideeritud.

Veel lugemist:

Uudised

Ristitee hobusekasvataja- ja rautaja Johannes Mooste (26) hakkas Hiiumaal käima juba kümnendas klassis. Kuni ühel hetkel tundus, et kodu ongi saarel ja pole vaja...

Uudised

Hiiumaa vallavalitsus määras1 sihtasutuse Hiiumaa Sadamad nõukogu liikmeteks Raido  Randmaa, Omar Jõpiselja, Marko Pruuli, Meelis Pielbergi ja Kadri Tikerpuu. Detsembrist alustavas nõukogus on senise...

Uudised

Taterma küla elaniku Janek Küttimi koer Alfa on hammustanud mitut inimest, iga kord, kui ta jälle aiast välja pääseb, on külaelanikud hirmul. Koerte peremees...