Jälgi meid

UUDISED

Õpetaja Kriggulson läbis Noored Kooli programmi ettevalmistuse

NOORED KOOLI
Kärdla põhikoolis hakkab loodusaineid õpetama Noored Kooli ettevalmistuse edukalt läbinud Maris Kriggulson. Sel puhul käis varem loomaarstiks õppinud Kriggulsoni Tallinna Ülikoolis õnnitlemas Kärdla kooli direktor Margit Kagadze, kelle sõnul on Maris nende koolis esimene õpetaja, kel õnnestunud sellesse programmi pääseda.
Hiiumaa abivallavanem Liisi Mäeumbaed ütles, et programmil olid teatud piirangud, mida nüüd leevendati ja mis andis võimaluse ka meie huviliste osalemiseks tema hinnangul väga väärtuslikul koolitusel. Näiteks olid varem programmi oodatud eelkõige õpetajaks soovijad koolidest, kus õpilaste väljalangevus suur. Hiiumaa põhikoolides aga on õpilaste väljalangevus sisuliselt null.
“Noored Kooli programm annab hea võimaluse karjääri­pöördeks,” ütles abivallavanem. Programmi läbinud saavad kohe hea põhja ja praktilise töökogemuse, lisaks on neil mentorid ja kooli tööle minejat toetav turvavõrgustik, mis jääb toimima ehk need, kellega koos programm läbiti, loetles ta Noored Kooli väärtusi. “Mitte nii, et õpid viis aastat ja siis oled klassi ees üksi ja avastad, et sa ei olegi valmis koolis töötama,” tõi ta võrdluse tavaülikooliga.
Reedel lõpetasid Noored Kooli 16. lennu osalejad ettevalmistuskoolituse ning nad anti üle koolijuhtidele.
28 programmis osalejat valiti välja 262 kandidaadi seast ning nende seas on endisi näitlejaid, tarkvaraarendajaid, loomaarste, sotsiaalvaldkonna inimesi, aga ka erinevate erialade värskeid ülikooli­lõpetajaid.
Uute osalejate hulgas on eesti keele ja kirjanduse, inglise keele, matemaatika ja loodusainete ning ajaloo­õpetajaid. Tööle lähevad nad Harju-, Tartu- ja Pärnumaa, aga ka Hiiu- ning Jõgevamaale.
Programmi lõpetaja saab diplomi 60 Euroopa ainepunkti­süsteemi ainepunkti (EAP) omandamise kohta Tallinna Ülikoolis ja otsustab, kas jätkata õpetamist, teha magistrikraad või liikuda mujale.
15 aastaga on Noored Kooli programmi kaudu Eesti haridus­süsteemi jõudnud 290 uut inimest, kel on kokku ~29 000 õpilast. 83 protsenti vilistlastest töötavadki haridus­valdkonnas ja ametis on üheksa Noored Kooli vilistlasest koolijuhti.
Hiiumaalt on varem Noored Kooli 13. lennu lõpetanud Kaira Västrik, kellest sai Emmaste põhikooli klassiõpetaja.
Noored Kooli eesmärk on, et igal Eesti lapsel oleks võimalik saada väga hea haridus. Praegu jääb iga viies õpilane üheksa klassi haridusega ning see piirab tema edasisi valikuid ja eneseteostusvõimalusi. Nendele ja teistele õpilastele paremate võimaluste loomiseks töötavad Noored Kooli osalejad koolides, kus põhi­haridusega piirduvaid õpilasi on praegu keskmisest rohkem.

Veel lugemist: