Connect with us

Uudised

OODATAKSE PILLIMÄNGIJAID | Kärdla puhkpilliansambel kasvab orkestriks

Toomas Paap tahab Kärdlale oma orkestrit. | Toomas Kokovkin
Emmaste puhkpilliorkestrit aastakümneid vedanud Toomas Paap on võtnud ette Kärdla pillimängu elavdamise ja nii kogunevadki pühapäeval puhkpillimängijad eesmärgiga, kasvada väikesest ansamblist päris orkestriks. 

“Pillipark on meil olemas,” rääkis Paap. “Puudu on mõned orkestrandid. Meie eesmärk on kokku saada 15–16 inimest, praegu on nimekirjas juba koos minuga üheksa huvilist.” Tema sõnul pole sellest midagi, kui pillimäng orkestri tasemel veel selge pole, sest õpetada on alati võimalik. Puhkpillimängu saavat korralikul tasemel kätte umbes aastaga.

“Ootame pigem täiskasvanud mängijaid, aga ka muusikakooli õpilasi, kes tahavad teist pilli juurde õppida,” ütles Paap.  Varasemalt on Kärdlas toimetanud asjaarmastajate sümfoniett-orkester, kuid paraku nad enam koos ei käi. Endrik Üksvärav on kokku kutsunud Kärdla Kammerorkestri, aga seal mängivad kohalikud ja Hiiumaa sõpradest kutselised muusikud. Ajaloos on Kärdlas varasemalt tegutsenud vähemalt kaks puhkpilliorkestrit: eelmise sajandi kolmekümnendatel ja 1960.aastal Aavo Poola poolt ellu kutsutud puhkpilliorkester.

“Igal korralikul linnal on oma puhkpilliorkester, nagu näiteks Kuressaares. Puhkpillimäng on igale üritusele uhkuseks, tõstab meeleolu ja paneb rahval silma särama,” ütles Paap. Eriti oleks uude orkestrisse vaja saksofonimängijaid, sest see annab orkestri kõlale eestvedaja sõnul hea meeleolu.Täiskoosseisuga peaks orkester koos käima minimaalselt kord nädalas, pühapäeviti. Nädala sees saab individuaaltundides oma oskusi lihvida. 

Uue orkestri esimene kokkusaamine on Kärdla  Muusikakoolis 1. oktoobril kl 11. Muusikakool saabki olema orkestri uueks harjutuskohaks. Orkester hakkab toimima Kärdla Kultuurikeskuse huviringina. Ringi osalustasu täiskasvanule on kümme eurot kuus, lapsed saavad pilli puhuda tasuta.

 

 

Veel lugemist:

Uudised

Hiiumaa vallavalitsus määras1 sihtasutuse Hiiumaa Sadamad nõukogu liikmeteks Raido  Randmaa, Omar Jõpiselja, Marko Pruuli, Meelis Pielbergi ja Kadri Tikerpuu. Detsembrist alustavas nõukogus on senise...

Uudised

SA Hiiumaa Arenduskeskuse ja MTÜ Hiiumaa Ettevõtjate Liidu toel loodud fondi stipendiumi suurus on 300 eurot kuus kuni stipendiaadi õpingute lõpuni. Kolmapäeval toimunud Hiiumaa...

Uudised

Taterma küla elaniku Janek Küttimi koer Alfa on hammustanud mitut inimest, iga kord, kui ta jälle aiast välja pääseb, on külaelanikud hirmul. Koerte peremees...