Jälgi meid

UUDISED

Kunstmurult seni ainult viigid ja kaks väravat

FC Hiiumaa kolmandas Eesti meistrivõistluste II liiga mängus ootasid pealtvaatajad, et lõpuks saaks uue staadioni jalgpallivärava lukust lahti ning saaks olla tunnistajaks nii mõnelegi väravale. Teadaolevalt on FC Hiiumaa kaks esimest vooru mänginud kodus, Hiiumaa spordikeskuse vastavatud kunstmurustaadionil, mille mõlemad mängud on lõppenud väravateta viigiga.

Seekord oli hiidlastele külla sõitnud Keila JK. 60pealise vaatajaskonna ees koorus lahti päris jõhker mäng, kus Hiiumaa koosseis pidi vastu võtma nii kollaseid kaarte kui isikkoosseisu kaotusi. Kohtunikul olid kogu mängu jooksul käed-jalad tööd täis, lugedes mängijatele pidevalt nii sõnu peale kui ka andes kollaseid kaarte. Ausa mängu hinne, mida igal mängul pannakse, oli FC Hiiumaa kasuks – 7,333 vs 7,0.

Mingil arusaamatul hetkel otsustas kohtunik mängu 40. minutil anda Keila JK kasuks penalti, millel meie väravavaht Karl Värva nurga õigesti ära aimas ja oli peaaegu väravat ära hoidmas, kuid õnnest jäi veidi puudu ning Keila sai kirja 1:0 Keila JK mängija Kasper Karl Epneri edukalt realiseeritud penaltist.

Olukorra tingis äärekohtuniku mahamagatud suluseis, millele järgnes Keila JK mängija usutav sukeldumine ning tõusev kohtunikulipp. Sellest penaltist sai Hiiumaa spordikeskuse esimene ametlik löödud värav.

Rünnakul oli hiidlastel palju momente, kuid neutraalse lõpu leidis mäng juba 69. minutil, kui vahetusest sekkunud Georg Linkov meie kapteni Artur Jeršoviga koostöös ülikiiresti nurgalöögi lahti mängis ja mille võistkonna kapten seejärel osavalt kasti toimetas ning kastis peaga suunamise tagajärjel see esimesena pallini jõudnud Rivo Reinsalu jalast väravas maandus. Viik 1:1 jäigi tabloole kirja ning kolmas mäng järjest viigiga lõpetatud on fakt, mis jääb kindlasti pikaks ajaks meelde, sest ootused olid kindlasti suuremad.

FC Hiiumaad esindasid: Karl Värva, Quentin Chammard, Silvester Ilumets, Karl Johan Kastein (Kristjan Ugam), Jaagup Kopli, Kermo Platov, Artur Jeršov (kapten), Rando Suuster (Timo Vares), Artur Matto (Andris Valk), Taavi Maiste (Holger Sepma; Georg Linkov), Rivo Reinsalu ja varus veel Tanel Klee ja Jaanus Sõmer.

Peatreener on Mario Degtjov, meeskonna meditsiinitöötajad Monika Ild ja Kristiine Elštein-Naukas, fotograaf Mihkel Naukas ja videot teeb Märt Saar.

Järgmine kodumäng toimub aprilli lõpus, 30. aprillil kell 13 tuleb meile külla Vändra JK Vaprus. Sel laupäeval, 16. aprillil sõidab FC Hiiumaa külla saarlastele.

KRISTI LINKOV

MTÜ Hiiumaa Jalgpall

Veel lugemist: