Jälgi meid

Taristu

Kärdla linnalõigul pannakse asfalti

Teetööd käivad praegu saare mitmetes piirkondades, Kärdla-Käina maantee Tubala-Tammela lõigul on Nõmbast edasi Tammela poole alumine kiht asfalti maas ja tööd jätkuvad.
Eile algasid asfalteerimistööd ka Kärdla linnalõigul Selveri juures. Autoderivi, mis üherealiselt alalt läbisõitu ootas, oli päris pikk. Transpordi­ameti ehituse projektijuht Urmas Robam ütles, et väiksemad sõiduautod saavad kasutada kohalikke teid ja läbi Kärdla linna sõites sõidu­takistust vältida. Asfaldipanek kestab veel järgmise nädala kolmapäevani. Esmaspäeval jõuab tööjärg ringristmikuni ja Rookopli tänava ots suletakse liiklusele. Teisipäeval on tööjärg Käina maantee otsas. Viidad ja liiklusreguleerijad on väljas ja juhatavad liiklejaile teed. Robam ütles, et ringristmiku kalded muudeti normikohaseks ja nüüd on ringristmiku serv tõstetud 4 cm asfaldist kõrgemaks.
“Kui seni oli võimalus ilma hoogu maha võtmata ristmikult läbi sõita, siis nüüd tõstsime ääre kõrgemaks, et juhtidel sellist soovi ei tekkiks,” selgitas Robam.
Tööd Kärdla linnalõigul peavad valmis saama 31. augustiks ja Robami sõnul tähtajaks AS Tariston töö ka valmis jõuab. “Asfaldipanek on põhiline töö, muud on kõrval­tööd,” selgitas ta. Ehkki elu on keeruline ja tarneraskused tavapärased, ütles Robam, et Kärdla linnalõigu asfalt­katte jaoks on kõik materjalid olemas.

HARDA ROOSNA

Veel lugemist: