Jälgi meid

Uudised

“Kalev” lõi Hiiumaa kino vaatajarekordi

Reedel, 23. septembril üle Eesti esilinastunud tõsielulistel sündmustel põhinev spordidraama “Kalev” lõi Hiiumaal kohaliku kino rekordi, kogudes ligi paarsada vaatajat.
MTÜ Hiiumaa Kino tegevjuht Arno Kuusk kinnitas, et spordikeskuse saalis linastunud filmi puhul on tegemist rekordiga. Kohe linastuse järel hindas ta vaatajate umbkaudseks arvuks 180, mis oligi uus rekord.
Kuusk viitas, et Kärdla kinosaalis on 120 kohta ja rohkem sinna ei mahugi. Spordikeskuse tribüünidele mahub 650 pealtvaatajat, samas ei taga suur saal alati suurt vaatajatehulka. Näiteks 26. veebruaril kell 17 samas spordikeskuses linastunud Serena ja Venus Williamsi eluloofilmi “King Richard: kasvatades tšempioneid” tuli vaatama vaid seitse huvilist.
Spordikeskuse administraator Ingla Tammekivi ütles, et seekordne rahvarohke kinoüritus oli väga äge ja avaldas lootust, et ehk leidub veel spordifilme, mida nende juures näidata. Veebruarikuise napi vaatajatearvuga kinolinastuse kohta pakkus ta, et see oli lihtsalt ebasobivalt just turniiri ajal. Veebruaris 2022, täpselt samal päeval ja samal kellaajal elasime ju kaasa Anett Kontaveiti mängule WTA finaalis.
Selleks, et filmi “Kalev” eel veidi elevust tekitada, korraldasid Arno Kuusk ja spordikeskuse juhataja Martin Lauri viskevõistluse. Viskeõigus loositi välja kinopileti ostnute vahel ja korvi tabama tuli viis eri eas meest. Kolmevoorulise viske­võistluse võitjaks kuulutati Teet Maar, kes võitis Ballzy Eesti
200eurose kinkekaardi.

Tekst ja foto HARDA ROOSNA

Veel lugemist: