Jälgi meid

Uudised

Hooletussejäetud hooneosa ostis kunstnik

Sadama tn 15b kinnistul ja sellel asuval hoonel on uus omanik, kel mitu mõtet, mida Hiiu Kaluri ehitatud hoone jõeäärse tiivaga ette võtta.
Kunagise uhke Hiiu Kaluri maja üks tiib on aastaid tühjana seisnud ning on olnud kurb näha, kuidas kunagisel Kärdla esindushoonel laguneda lastakse.
OÜ SMG Invest, mis hooneosa ostis 2007. aastal, sellele kasutust ei leidnud, suurem osa hoonest seisis tühjana ja aknaklaasidel tekst ÜÜRIDA koos omaniku telefoni­numbriga. Kunagi ammu sai sellel numbril helistatud ja küsitud, miks omanik hoone metsa kasvada ja puudel maja vundamenti lõhkuda laseb. Sven Mänd, kes tookord telefoni vastu võttis, ütles, et see on tema elu kõige halvem investeering ja tal pole mõtet sellega midagi teha.
Selle suve lõpul hakkas keegi maja juurest puid maha võtma ja selgus, et jõeäärsel, kaua hooldamata hoonetiival, mille aadress Sadama 15b, on lõpuks ometi omanik, kes majaga midagi ette võtta kavatseb.
Hoone ostis sel suvel osaühing Haak, ettevõtte juhataja, kunstnik Andres Koort ütles, et plaan on maja korda teha.
“Hetkel on käsil erinevad lahendused, mis seal tulevikus võiks olema hakata. Võimalik et tuleb galerii (kunstikeskus ) koos konverentsiosaga ning ka majutus,” ütles Koort Hiiu Lehele. “Kuid kuna asi on veel väga värske, siis on vast enneaegne midagi kindlat Hiiumaa inimestele teada anda. Plaanin tellida DAGOpeni käest arhitektuurse eskiislahenduse ja seda võiks küll esitleda laiemale publikule.”
Andres Koort (53) on eesti maalikunstnik, stsenograaf, kujundaja ja kuraator. Vikipeedia andmetel on Koort lõpetanud Eesti Kunsti­akadeemia lavakujunduse eriala ja täiendanud end Hollandis Groningenis Academia Minervas maali erialal.
Koort on osalenud näitustel alates aastast 1991 ja on Eesti maalikunstnike liidu juhatuse liige 2022. aastast.

Veel lugemist: