Connect with us

Uudised

Hiiumaa rahvakultuuri tähed aastaraamatus

Äsja ilmunud “Rahvakultuuri aastaraamat 2013” sisaldab nagu tavaliselt ka Hiiumaa rahvakultuuri tähti – seekord on pildil Salme Valgemäe, Jegard Kõmmus ja Orjaku külaselts koos Iiukala bändiga.
Hiiumaa küljed muidu üleeestilises raamatus avab Emmaste põhikooli õpilaste Kaarel Niidi ja Kertu Lehtsaare mõtisklus taluelust ning pilt “Lehmalüps Niidi talus”, millele järgneb loetelu 2013. aasta kultuuripreemiate saajatest (lk 60).
Rahvakultuurispetsialisti Helle-Mare Kõmmuse mõtisklus “Minu pärand” on illustreeritud Mart Mõniste võetud merepildiga.
Eesti kirjandusmuuseumi Eesti rahvaluule arhiivi teadur Helen Kõmmus kõneleb oma vanaisast, rahvapärimuse kogujast Jegard Kõmmusest, kelle sünnist tänavu detsembris möödub sada aastat, pealkirja all “Oma äratundmisest ehk alateadlikult päritud pärimusest”.
Hiiu Lehe ajakirjanik Harda Roosna tutvustab Hiiumaal sündinud tantsujuhti Salme Valgemäed ja tema 100. sünniaastapäeva auks Tahkuna tuletorni jalamil peetud tantsupidu.
Orjaku külaseltsi liige Margit Kääramees kirjutab pealkirja all “Tee oli ränkas… Orjaku moodi” külaseltsi ja Iiukala bändi tegemistest.
Rahvakultuuri aastaraamatut saab osta rahvakultuuri keskusest, hind on 5 eurot. Kel huvi see ilus raamat endale soetada, võib pöörduda sooviga Helle-Mare Kõmmuse poole meilil helle-mare.kommus@rahvakultuur.ee või telefonil 52 99 429.

Veel lugemist:

Uudised

Märtsist alustab sihtasutuse Hiiumaa sadamad juhatuse liikmena tööd merendustaustaga Romet Keskla, kelle nõukogu kutsus kandideerima peale 15 kandidaadiga konkursi lõppu. SA Hiiumaa Sadamad nõukogu...

Ahto ilmajutud

Näib, et talvel enam pikka pidu pole ja suurt pakast enam ei tule. Välistada ei saa aga lühiajalisi ja teravaid külmalaineid. Eesolev nädal tuleb...

Digileht

Hiiu Leht 20.veebruaril Sadamaid juhib Romet Keskla Kas radar oleks sõjas sihtmärk? Vajatakse löökaukude hingeelu eksperti Kaitseliitlased avaldasid muljet Digilehe saab tellida siit

sport

50. korda sõidetud Tartu maratonil osalenud 5200 suusataja seas oli 29 neid, kes stardiprotokolli märkisid, et esindavad Hiiu maakonda. Neist 20, kõik mehed, läksid...