Connect with us

Uudised

Hiidlased-saarlased andsid kahasse välja turismiajakirja

Foto: Raul Vinni. Esimest korda ajakirja käes hoidnud kaanepoiss Magnus jäi tulemusega rahule.
Esimest korda kahasse välja antud ajakiri kannab nime Mo Saared ning on Eestis üheks teenäitajaks piirkonnaülese turismiturunduse osas.

Rohkem kui sajaleheküljeline ajakiri räägib lisaks Saare- ja Hiiumaale veel Abrukast, Vilsandist, Muhust ja Ruhnust, turundades Lääne-Eesti saari kui ühtset regiooni.
Hiiumaa turismiklastri juhi Kristel Üks­värava sõnul jääb tema tulemusega rahule. Sellisena nagu plaanitud, ajakiri ka välja kukkus. Algatuse ühise ajakirja jaoks tegid saarlased ning nemad ka projekti vedasid. Üksvärava sõnul järgib ühte piirkonda tutvustav ajakiri riikliku turismi­poliitika ideed, mis näeb tulevikku just piirkondlikus tutvustamises. Saared sobituvad sellesse oma merelise eraldatuse tõttu hästi.
„Saarte ühine külastamine on ju võimalik, nõuab vast veidi rohkemat planeerimist,“ ütles Üksvärav, et parvlaevaühendus on mandriga hea ja suveperioodil ka Saaremaa-Hiiumaa vahel. Muhust Saaremaale on lihtne saada ja Abruka, Vilsandi ning Ruhnu vahel toimib samuti laevaliiklus.
Eesti- ja ingliskeelses ajakirjas kajastatakse saari nii traditsioonide, elamuste, maitsete ning kõige muu taolise läbi. Hiiu Lehelgi on Mo Saarte ajakirjas oma roll, sest Piret Eesmaa ja Raul Vinni sulest ilmusid pudeliposti kirjad Hiiumaalt Saaremaale ja vastupidi.
Kristel Üksvärava sõnul on tema seda meelt, et ühine ajakiri ei välista kindlasti vaid ühele saarele keskenduva ajakirja üllitamist, nagu seda Hiiumaal tehakse. Iga-aastase turismi­trükise väljaandmine on tema sõnul pikk traditsioon ja viimastel aastatel on seda tehtud koostöös GO Traveliga.
Mo Saarte ajakirja trükiti 5000 eksemplari ja seda levitatakse saartel näiteks toidu­kohtades, öömajades ning teistes turismiga seotud paikades.

Veel lugemist:

Teema

Kahe saarel tegutseva perearsti vaheline erimeelsus suve alguses vabaks jäänud nimistu asendamise üle on viinud olukorrani, kus tohtreid püüavad lepitada nii vallavalitsus kui ka...

Uudised

Vastvalminud Kõrgessaare kergtee teeb ka kerge kaare teeäärsesse metsa, Viscosa siiditehase veehoidla tammile, kust avaneb kaunis vaade Köönaaugule. Ametlikult kolmapäeval avatava kergliiklustee trassi algse...

Kultuur

Haapsalus toimunud “Provintsiteatrite päeval” teenis Hiiu Naaditeatri lavastus “Maniakk” laureaaditiitli. Žürii tunnustas sellega selget ja ladusat esitust ning hästitoimivat dialoogi, näitlejatööd, kokkumängu ning samuti...

Krimi

Hiiumaa politseil tuli eelmisel nädalal alustada kaks väärteomenetlust varavastaste süütegudega seoses. Ühe juhtumi puhul on tegemist vargusega, kus kooli ees jalgrattaparklast varastati ära jalgrattakiiver....