Jälgi meid

Uudised

MÕNED HUVILISED OOTASID ASJATULT | Ohtlike jäätmete kogumisring osutus ülipopulaarseks

Hiiumaa jäätmejaam on tänavu aprillist alates lahti ka laupäeviti ning inimesed võivad oma jäätmeid ka ise sinna viia. | Tambet Toomemäe
Neli aastat pole vald ohtlike jäätmete kogumisringi tellinud ja nüüdne osutas, kui suur vajadus tegelikult sellise teenuse järgi on, sest autod said enne täis, kui ring tehtud. 

Jäätmejaam kogus ohtlikke jäätmeid kahel järjestikusel nädalavahetusel, 20. ja 27. aprillil. Esimene ring tehti Käinas ja Pühalepas, teine Kärdlas, Kõrgessaares ja Emmastes.

„Esimene ring läks hästi selles mõttes, et auto püsis ilusasti graafikus, aga Kärdla-Kõrgessaare ringil sai auto täis ja seetõttu ei suutnud ka graafikus püsida,“ ütles valla jäätmespetsialist Kadri Aljas. „Me ei oodanud, et see nii populaarne on – nii palju inimesi tõi nii palju jäätmeid.“

Aljase sõnul võib nii suure huvi põhjuseks olla see, et paus on olnud pikk – viimati korraldas vald ohtlike jäätmete kogumisringi neli aastat tagasi. 

 

50 autot järjekorras

Hiiumaa jäätmejaama juhataja Tambet Toomemäe rääkis, et laupäeval ootas neid esimeses kogumispunktis Tormi Konsumi juures vähemalt 50 autot. Selles peatuses oli jäätmete vastuvõtuajaks arvestatud 20 minutit, aga kuna toojaid oli nii palju, siis selle ajaga valmis ei jõutud.

Veel lugemist:

Suvi

Täna mere ääres kibuvitsa õisi korjates tundsin, kuidas rahulolulaine minust üle käis. Vaatasin pastelset kiviklibu ranna äärel, peaaegu et peegelsiledat merd ja rikkalikku taimestikku...

Uudised

Vallavalitsusel kulub sel aastal õppepreemiateks üle 7000 euro, sest premeeritakse koguni ühtteist kuldmedaliga ja kuut hõbemedaliga gümnaasiumi lõpetanud õpilast.

Teema

Laupäeval Kärdla sadamas esmakordselt peetud vanade masinate väljanäitusele tõid huvilised rohkem kui 60 erinevat sõidukit, millega tihti igapäevaselt sõita ei raatsita. 

Uudised

Kolm kohalikku EKREga seotud volinikku on lahvatanud erakondlikus tülis valinud Helmete poole.