Jälgi meid

UUDISED

Collegium Musicale ja nublu avasid 50. New Yorgi Eesti kultuuripäevad

New Yorgi Eesti majas toimunud 50. New Yorgi Eesti kultuuripäevade avamisel tegid esmakordselt ühise ülesastumise Eesti tippkammerkoor Collegium Musicale ja laulja esinejanimega nublu. Koos esitati nublu “Öölaps”. Nii koor kui nublu andsid kultuuripäevade raames New Yorgis mitu kontserti.

Eesti kultuuriminister Tiit Terik ütles kultuuripäevade avamisel, et ühe riigi ja rahva jalajälge saab mõõta erinevate mõõdupuude järgi, kuid kõige olulisem ülesanne on eesti kultuuri hoidmine ja selle arendamine läbi aegade nii siin kui sealpool ookeani.

Koos kooriga New Yorgis viibiv Kristel Üksvärav jagas eelmisel nädalal koori kahe esimee kontserdi muljeid – koor võeti vastu väga hästi ja publik aplodeeris püsti seistes. “Kolmapäevane kontsert toimus saatkondade koostöös: kutsujateks Eesti suursaadik Washingtonis ja Prantsusmaa suursaadik,” selgitas Kristel neljapäeval. “Kutsutud oli diplomaatiline korpus ja osales ka Ukraina suursaadik. Tagasiside pärast kontserti oli ainult ülivõrdes.”

Laupäeval andis Collegium Musicale pop-up kontserdi #WeStayWithUkraine New Yorgis asuva Ukraina instituudi treppidel. Ettekandele tuli ühtlasi Erkki-Sven Tüüri “Ukrainale”.

Pühapäeval, 4. aprillil kõlas Collegium Musicale 50. Eesti kultuuripäevade lõppkontsert New Yorgis asuvas Heavenly Rest kirikus. Ka see kontsert anti Ukraina toetuseks.

 

HARDA ROOSNA

Veel lugemist: