Jälgi meid

UUDISED

Askusel jäi play-offidest puudu üks võit

Märtsi viimasel nädalavahetusel peetud korvpallilahingutes teenis hiidlaste korvpalliklubi Askus ühe võidu ja ühe kaotuse ning sellega sai Askuse meeste Saku II liiga hooaeg sai läbi. Võistkonnal olnuks vaja kahest mängust kahte võitu, et play-off mängudele pääseda.

Laupäevaseks vastaseks oli turniiritabelis viies võistkond Keila Korvpallikool. “Meie õnneks oli Keila koju jätnud enamuse enda esiliiga mängijatest ning samas olime ise esimest korda hooaja jooksul mängul koguni kolmeteistkümne mehega,” kirjeldas meeskonna mängiv treener Risto Merimaa. Mängu paar esimest minutit oli tasavägised, kuid juba esimese veerandi lõpuks läks Askus juhtima 25:10. Edasi jätkus mäng üsna kindlalt Askuse juhtimisel ning lõppseisuks jäi 99:75.

Pühapäeval läks Askus vastamisi turniiritabelis teisel kohal oleva Rapla Korvpallikooli meeskonnaga. Merimaa märkis mängu kokkuvõttes, et kahjuks jäi meie meeskond erinevatel põhjustel ilma kahest tähtsast mängijast, Karl-Peeter Kangurist ja Martin Meeksast, Rapla aga tuli Hiiumaale maksimaalselt tugevas kooseisus. Rapla eest jooksis väljakule koguni kuus meest, kes sel hooajal käinud väljakul ka Eesti meistriliigas. Juba pärast esimest veerandit jäi Askus kaotusseisu 35:18. Teisel veerandil mängupilt tasakaalustus ja Askus suutis veerandi võita 20:16, nii mindi poolajale vastu seisul 51:38. Kolmandal veerandil murdusid Askuse mehed vastase pressingu all ja pidid vastu võtma kaotuse 71:97.

Merimaa andis Askuse hooajale hinde 3-: “Saime hooaja peale viis võitu ja 13 kaotust – play offi`st jäi puudu üks võit. Eriti valusad olid kodumängud Rae Kossu ja Tartu Ülikool Terminal Oil vastu, kus olime väga õhukese kooseisuga ja saime napid kaotused,” märkis Merimaa. Positiivseks hindas ta, et hooaja lõpus sai meeskond rünnaku paremini jooksma ja teatud positsioonid rünnakul hakkasid paika loksuma. “Uuel hooajal püüame kindlasti paremini ja loodetavasti saame kahe hooaja vahel ka mõne tugeva lisatäienduse Hiiumaa meestest, kes sel hooajal veel meie eest ei mänginud,” ütles Merimaa. Ta tänas kõiki, kes meeskonda mängude ajal saalis toetamas ja kaasa elamas käisid, samuti sponsoreid, toetajaid ja lauakohtunikke. “Loodame, et näeme sügisel saalis ja suudame rohkem võite Hiiumaale jätta,” ütles Merimaa hooaega kokku võttes.

 

Toimetaja HARDA ROOSNA

Veel lugemist: