Connect with us

Uudised

Aava karikas jäeti Hiiumaale

ERAKOGU
Endalegi ootamatult võitis Hiiumaa ralliajaloos esmakordselt välja pandud Uno Aava karika Hiiumaa ralliklubi ekipaaž Kaspar Kibuspuu/ Rudolf Uusneem. Eesti ralli vanameister oli isiklikult Kärdlas kohal, andis karika üle, surus kätt ja ütles – tublid!
Hiiu Lehele ütles Kaspar Kibuspuu, et karikavõit polnud eesmärk omaette: “Eesmärk oli lihtsalt lõpuni tulla ja võit oli ka…, eks ma natuke lootsin ka, aga meil oli eesmärk lihtsalt lõpetada, et aastakokkuvõttes esimeseks tulla – katkestada ei tohtinud, kindel sõit pidi olema.”
Ka selle eesmärgi täitmine polnud sugugi lihtne – 150 registreerunud ekipaažist läks rajale 142. Ühe pealtnägija, rallifotograafi Janeki sõnul sõitis esimesel Hausma etapil 90kraadises kurvis rajalt välja oma 15 autot ja üks oli päris katki. Katkestajaid oli hiljemgi ning teise päeva ja kogu ralli viimasel Ninametsa etapil läks rajale 95 ekipaaži.
Kibuspuu, kes varem sõitnud ka teiste kaardilugejatega nagu Kaarel Mikk, Jarmo Liivak jt, seekord siis Rudolf Uusneemega, kes tavaliselt on ise roolis ja samuti hea sõitja. “Ta tuli väga hea meelega – ega ta enne rahvarallis kaarti polegi lugenud ja tema jaoks oli uus kogemus sõita kiirema, nelikveolise autoga.” Esimest hooaega sõidab Kibuspuu Subaru Imprezaga.
Esimesel päeval tabas tiimi Hausma 1. katsel kohe ebaõnn kui pidurdusmaa jäi natuke pikaks ja šikaani juures tuli tagurdada – sellega tuli
10 sekundit kaotust ja kukuti 26. kohale. Esimese päeva neli katset polnud ükski väga hea – Hausma 2 lõpetati neljandal, Kärdla 1 seitsmendal ja Kärdla 2 viiendal kohal. Samal ajal oli saarlaste tiim Vaga/Otsa kolmel etapil esikohal.
“Ega asfaldisõit pole mulle eriti sobinud, esimesel päeval oli asfalt ja ma sõitsin esimest korda selle autoga asfaldi peal,” selgitas Kibuspuu. “Kruus on mulle eluaeg paremini sobinuid.”
Teisel päeval Kibuspuu/Uusneem enam ühegi lisakatse esikohta käest ei andnud, aga üldarvestuses  avakatsega kukutud august väljaronimine ja tagajaamine kestis viimase, 12. etapini. Ikka Kibuspuu esimesel ja Vaga teisel, kuni viimasel Ninametsa katsel jäi saarlaste tiim neljandaks ja hiidlased võitsid kaheksa katset järjest.
“Kodurajad on kodurajad, natuke tuttav ikka,” ütles Kibuspuu ja kiitis oma autot. “Eks meil oli probleeme ka – autovedrustus oli kõik need kaks päeva katki ja amordid põhjas – sõitsime nagu kardiga,” naeris ta ja tunnistas, et selg on veel kange sellest sõidust ja auto läheb remonti.
Sel hooajal sõitis Kibuspuu erinevate kaardilugejatega koos läbi kuus rahvarallit: esikoha võitis ta Hiiumaa rahvarallil, Saaremaal toimunud Kihelkonna rahvarallil, Lääne-Eesti rahvarallil, Rapla rahvarallil oli teine koht, Lääne­maal kuues, kuna auto läks sõidu ajal põlema, ja Pandivere rahvaralli tuli katkestada. Hooaja esikoht on rallispordi uueks hobiks valinud Kaspar Kibuspuul, kes ütleb, et vajab tööst lõõgastumiseks natuke adrenaliini, siiski kindlalt käes ja Uno Aava karikas lisa­boonus ja uhke eksemplar tema koduses spordikarikate kollektsioonis.

HARDA ROOSNA

Veel lugemist:

Juhtkiri

Miskipärast on eestlase kuvand selline, et tahab ikka ise hakkama saada. Ei lähe abi küsima enne, kui ikka juba viimane häda käes on. „Ah,...

Arvamus

Aja, võimaluste, raha, inimeste, usalduse, talendi ja loodusressursside raiskamisest. Meeleolud Euroopas on ärevad. Sõda Ukrainas on viinud rahu-illusiooni. Lisaks pole me täielikult ületanud koroona...

Muku

Hiiumaa Muinsuskaitse Seltsi (HMS) äsja ilmunud Toimetised V on justkui seiklusraamat, mis viib aastatetaguse maailma sündmuste keskele ja mida kätte võttes tahaks kõik korraga...

Ahto ilmajutud

Eeloleva nädala ilm tuleb selge ja kõrgrõhkkonna servas üha soojeneva loomuga. Põud näib jätkuvat. Nädalavahetusel on küll vihmahood võimalikud, kuid need on pigem kohatised....