Connect with us

Uudised

TORMIKAHJUD | Elektrilevi loodab Hiiumaa katkestused likvideerida teisipäeva õhtuks

Tormikahjud Hiiumaal | Foto Eike Meresmaa
Hiiumaal oli esmaspäeva hommikuks elektrita veel 1000 majapidamist. Hiiumaale on oodata lisabrigaade Läänemaalt.

Elektrilevi brigaadid teevad tööd rikete kõrvaldamisel kahes vahetuses üle Eesti. “Teise tormipäeva lõpuks vaadates kogu rikete arvu, siis loodame keskpinge rikked lahendada Saaremaa, Hiiumaa, Ida-Virumaa, Viljandi- ja Valgamaal teisipäeva õhtuks,” sõnas Elektrilevi juhatuse esimees Mihkel Härm. Üle kogu Eesti on vooluta 15 000 klienti ja rikete parandamisega töötab 107 brigaadi.

Vallavanem Hergo Tasuja vestles Elektrilevi esindajaga ning märkis, et esmaspäevane prioriteet on Kõpu. Eelinfo rikkebrigaadilt on, et seal olukord keeruline – torm kõvasti räsinud ja võtab aega. Kokku ca 1000 klienti ühenduseta. Kõik teed on vallavanema sõnul puudest puhastatud  ja läbitavad. Sideoperaatorid ei ole kõiki punkte töösse saanud, samas on enamik kaetud generaatoritega. Veevärk sai pühapäeval voolutoitele tagasi. Ühendused mandri ja Saaremaaga on taastunud.

 

Veel lugemist:

Uudised

Viscosa kultuuritehase eestvedajad ostsid neljapäeval Kõrgessaare mõisa viinaköögi ning jätkavad seal majutusasutuse pidamist, lootes samas, et hoonest saab ka kogukonnakeskus. Hotell Utoopia hakkab omanike...