Jälgi meid

PERSOON

Terviseedendaja Vilma Tikerpuu otsustas puhata

Kadri Tikerpuu
Kärdla südametoa looja, mitmete edukate terviseprojektide ellukutsuja ning aastaid Hiiumaa haigla nõukogu juhtinud Vilma Tikerpuu (64) võttis aja maha ja läks puhkusele.
Vilma Tikerpuu on 20 aastat töötanud Hiiu maakonna terviseedenduse spetsialistina ja kümmekond aastat juhtis ta Hiiumaa haigla nõukogu. Jaanuarist pani ta senised ametid maha, et puhata.
“Olen seda tööd teinud südamega, andes endast parima, mida oskasin. Nüüd on aeg muutusteks ja uuteks väljakutseteks,” ütles ta Hiiu Lehele.
Sõprade tänu
Tikerpuu selgitas, et lahkumise põhjus haigla nõukogust on proosaline, sest nii Mati Nursil, Ülo Lemberil, Jaanus Valgul kui temal lõppesid koos eelmise aastaga volitused SA Hiiumaa Haigla nõukogus.
Hiiumaa haiglast sai Tikerpuu kaasa tänukirja ehk “Pergamentuse”, milles koostööpartnerid tema teeneid üles lugesid: “Ta on innustanud koolilapsi ja õpetanud neid andma igal hetkel endast parima. Ta on pannud oma südame Südametuppa ja sellega õpetanud kogu Eestile südametest hoolimise kunsti. Ta on võtnud oma eriliseks hooleks Hiiumaa arstide ja nende abiliste koolitamise. Ta on seda teinud sel moel, et iga Hiiumaal käinud lektor mäletab Vilma kaasahaaravat kallistust ja kadestab meie tohtreid. Ta on seisnud kui emalõvi Hiiumaa haigla eest ja Gennadi Aaviku kõrval. Ta on suursuguse iseenesestmõistetavusega võtnud vastu kingitusi Hiiumaa haiglale ja suursaadikud on tundnud, et nad on teinud väga õigeid asju. Jagada soojust ja sära igaühele – see on olnud tema kutsumus ja valik.”
“Ükski masuurikas pole mind endast välja viinud, aga teie saite sellega hakkama!” ütles Vilma Tikerpuu pisarad silmis kui arst Inge Talts oli “Pergamentuse” teksti ette kandnud.
Suurimad saavutused
Omal algatusel lahkub Tikerpuu maavalitsusest ja lõpetab sellega töö tervise-edenduse valdkonnas. “Olen jõudnud sellisesse ikka, et võin lubada endale väikest puhkust. Natuke puhkan ja siis vaatan edasi,” ütles Vilma Tikerpuu, kes on tuntud talisupleja ja käib end meres karastamas peaaegu et aastaringi. Nüüd lubas ta hakata ka kepikõndi harrastama.
Veel pole teada, kes Tikerpuu tööülesanded maavalitsuses enda kanda võtab. “Olen kindel, et minu järglane leiab terviseedenduses uued ja veel huvitavamad väljakutsed,” kinnitas Vilma ise.
Hiiu maavalitsuse sotsiaal- ja haridusosakonna juhataja Ermo Mäeots ütles kolleegi iseloomustamiseks, et Vilma on hea suhtleja, kellel palju häid tuttavaid ja sõpru, kes tihtipeale samuti oma õla tema tegemistele ja ettevõtmistele alla panid. Tema suurimaks saavutuseks nimetas Mäeots terviseedenduslikku võrgustikku, mis kohalikul tasandil teeb head koostööd. “Selle võrgustikuga on ellu kutsutud mitmeid olulisi ettevõtmisi, mis vaieldamatult on hiidlaste terviseteadlikkust kasvatanud,” kinnitas Mäeots.
Tema sõnul on Vilma Tikerpuu tähelepanuväärseimad saavutused aastaid veetud Hiiumaa südametuba, mitmesaja külastajaga melanoomipäevad, koolituste organiseerimine Hiiumaa perearstidele ja arstidele ning täiendkoolituste võimaluse loomine Leedus, Palanga rehabilitatsioonihaiglas.
Eesti terviseedenduse ühing tunnustas Vilma Tikerpuu teeneid mullu aasta terviseedendaja tiitliga.

Veel lugemist: