Connect with us

Uudised

Sularaha odavam võtta automaadist

Kärolyn Kivistik
Laupäevast saab sularaha välja võtta Olerexi tanklatest, maikuust Coopi kauplustest. Mõnel juhul on soodsam üks, mõnel juhul teine. Odavam on väikeseid summasid võtta kodupanga automaadist. Juhul, kui see olemas on.
Olerex teatas, et laupäevast saab kuni 100 eurot sularaha välja võtta kõigist 82 mehitatud teenindusjaamast üle Eesti. Hiiumaal on Olerexil jaamu kaks, üks Kärdlas, teine Käinas.
“Suuremad pangad on viimaste aastate jooksul pidevalt vähendanud sularahaautomaatide arvu eelkõige pisemates asulates, samas teame, et sularaha on suurlinnadest väljaspool igapäevases elus käibiv makse­vahend,” põhjendas otsust ASi Olerex turundus- ja kommunikatsioonijuht Erki Tammleht.
“Kuigi pangandus muutub üha enam digitaalseks ja inimesed eelistavad oma raha-asju ajada interneti- ja mobiilipangas, on selge, et vajadus sularaha järele niipea ei kao,” selgitas ta, miks loodi üleeestiline sularahavõrgustik, kasutades selleks Olerexi teenindusjaamu.
Coop pakub samuti
Samalaadse põhjendusega tõi maikuus sularaha väljavõtmise teenuse oma kauplustesse Coop. Saadetud pressiteates öeldi, et ühistulise organisatsioonina soovitakse hoida ja arendada elu igas Eestimaa nurgas. “Oleme veendunud, et sula­rahateenuse pakkumine Eesti suurimas kaupluste ketis lahendab sularaha kättesaadavuse probleemi Eestis,” teatab ettevõte oma kodulehel.
Augusti algusest pakutakse sularahateenust kõigis Coopi kauplustes üle Eesti – neid on kokku ligi 350 kauplust, Hiiumaal seitse.
Nii Coopi kui Olerexi tankla kassast sularaha välja võtmiseks peab klient samal ajal tegema vähemalt ühe­eurose ostu.
Nii tankla kui poekassast sularaha väljavõtmine on sarnane tavalise sularahaautomaadi kasutamisega: klient ütleb kassas enne ostude eest tasumist teenindajale sularahana väljavõetava summa ning sisestab makseterminali oma pangakaardi PINkoodi. Seejärel maksab teenindaja soovitud summa ja see võetakse maha kliendi pangakontolt. Korraga saab välja võtta 5–100 eurot ning vajadusel võib tehingut korrata.
Kliendid saavad sularahateenust kasutada juhul, kui nende kodupank pole sarnaseid tehinguid keelanud.
Nii tanklal kui kauplusel on õigus keelduda sularaha väljastamisest, kui kassas ei ole piisavalt sularaha.
Olerex on lisanud veel klausli, et tankla teenindaja ei pea kliendile teenust osutama juhul, kui talle tundub, et inimene ei tee seda omal soovil või ei tea, miks ta seda teeb.
Coopi kliendile soodsam
Erinev aga on teenus­tasu. Tanklas lisandub iga sula­raha väljavõtmisele teenus­tasu 0,32 eurot, Coopi kaupluses 1 euro, kuid mitte kõigil juhtudel. Nii on raha välja­võtmine soodsam Coop Panga klientidele: ühe kliendi­paketiga saab kuus võtta kassast ilma selle eest tasumata kuni 500 eurot, teisega on sularaha väljavõtmine Coopi kassast tasuta.
Eesti suuremate pankade SEBi ja Swedbanki rahaautomaadist saab sularaha välja võtta tasuta. Lisatasu 0,3 protsenti summast hakkab SEB pangas kehtima 1000 eurost, Swedbankist 2000eurosest summast. Nii SEB pank kui Swedbank on kehtestanud teenusetasu sularaha väljavõtmisel teise panga automaadist. Siis tuleb maksta 1 euro pluss 2,5 protsenti väljavõetud summast. Näiteks 100 euro väljavõtmisel kasseerib pank 3,5 eurot.
Kaupluste ja tanklate kassadele sellist hinnalisa veel kehtestatud pole.
Swedbankil on Hiiumaal viis automaati, mis kõik avatud ööpäevaringselt: Hiiumaa Selveri juures, Kärdla Keskväljakul, Käinas, Emmastes ja Kõrgessaares. SEBi pangaautomaadid on Hiiumaa Selveris ja Keskväljaku Konsumis, mõlemad on avatud poe lahtioleku­aegadel.

Veel lugemist:

Uudised

Hankes ette nähtud nõuete täitmata jätmise tõttu pidi Hiiumaa vald loobuma 154 000 eurost, mis mõeldud tänavavalgustuse uuendamiseks. Tagasinõude põhjustas asjaolu, et Hiiumaa vallavalitsus...

Uudised

Sel suvel Kärdla sadamasse neli konteinerhotelli paigaldanud ettevõtja StayBliss OÜ viib hooned minema, aga lubab kulud sihtasutuselt sisse nõuda. Moodulmajade kohaleveoks, paigaldamiseks, kommunikatsioonide väljaehitamiseks...

Teema

Hiiumaa mesinike seltsis vahetus sel suvel juhatus ning eestvedamise võtsid endi õlule kolm naist, kes tahavad esimese asjana välja selgitada, palju saarel üldse mesinikke...

Arvamus

Dr Helve Kansi vastukaja artiklile “Perearstide erimeelsused varjutavad Hiiumaa tervisekeskuse tulevikku.” (Hiiu Leht, 26.09.2023) On kahetsusväärne, et ajalehe artiklis räägitakse tülist minu ja dr...