Connect with us

Uudised

Vald kasutab auhinnaraha õppimiseks

Harda Roosna
Hiiumaa vald sai lisaks aasta keskkonna­sõbraliku kohaliku omavalitsuse tunnustusele ka 25 000 eurot auhinna­raha, mida on kavas kasutada harival otstarbel.
Raha kasutamiseks koondas ettepanekud keskkonnaspetsialist Kadri Randmaa ja nende hulgast valiti välja kaks. Esiteks korraldatakse vallavalitsuse spetsialistidele õppereis Norrasse, et tutvuda, kuidas seal on korraldatud jäätmemajandus ja kuidas edendatakse keskkonna­säästliku eluviisi.
Vallavanem Hergo Tasuja märkis, et Norra on olnud aastaid teistele riikidele eeskujuks oma jäätmemajanduse ja keskkonnasäästliku eluviisi edendamisega. Vallavanem tõi näiteks, et Norra on seadnud aastaks 2030 eesmärgiks vähendada oma CO2 emissiooni poole võrra, samal ajal kui Eesti on võtnud eesmärgiks vähendada 45 protsenti, võrreldes 2010. aastaga.
“Selleks, et õppida ja aru saada, kuidas nad on saavutanud oma keskkonna­sõbralikkuse, on parim viis kohtuda kohalike omavalitsuste esindajate ja ettevõtetega kohapeal.”
Õpperada Kärdla rannaparki
Osa auhinnarahast kasutatakse õpperaja loomiseks Kärdla rannaparki. 3,3 ha suurune rannapark on huvitava ajaloo ja loodusega koht, mida soov külastajaile tutvustada. Infotahvlitega õpperada saaksid lasteaiad ja koolid kasutada loodustundides, vallakodanikud
jalutamiseks ja pargi loodusega tutvumiseks. Vallavanem kinnitas, et õpperada saab olema kooskõlas Kärdla Ranna­pargi hoolduskavaga.
Praegu veel on vara öelda, millal täpsemalt auhinnaraha kasutusele võetakse, sest alles tuli Keskkonnainvesteeringute keskuse kinnitus, et valla pakutud ideed sobivad. “Nüüd algab konkreetsem töö, kus muuhulgas ajakava paika saab,” ütles Tasuja, samas prognoosides, et suurem osa tegevusi jääb kevadsuvesse.
Auhinnaraha jagati kaheks
Novembri algul toimunud suure­joonelisel keskkonna­galal Tallinnas PROTO avastus­tehases jagati aasta olulisimaid keskkonna­auhindu. Hiiumaa vald pälvis aasta keskkonnasõbraliku omavalitsuse tunnustuse koos Tartu vallaga. Auhinnaraha 50 000 eurot läks kahe oma­valitsuse vahel jagamisele.
“Hiiumaa vald on läbi aastate väikeste, kuid kindlate sammudega astunud keskkonnasõbraliku elukeskkonna suunas. Selleks on panustatud üle saare väga erinevatesse valdkondadesse nagu ühisveevärgi ja kanalisatsiooni-, jäätmemajanduse-, tänava­valgustuse-, küttesüsteemide jne arendamine,” ütles Hiiu Lehele valla keskkonna­spetsialist Kadri Randmaa konkursivõitu kommenteerides.
Aasta keskkonnaauhinnad anti välja kuues kategoorias. Hiiumaa vald oli nomineeritud kahes: aasta keskkonna­sõbralik kohalik omavalitsus ja aasta keskkonnategu. Keskkonnateo kategooriasse esitati eelmakstud prügikoti kasutuselevõtt. Alates 2020 pakub vald Hiiumaa külastajatele mugavat olmeprügist
vabanemise võimalust, kus külastaja saab soetada eelmakstud prügikoti, mille ostu­hind sisaldab olmeprügi käitlemist.

Veel lugemist:

Küsitlus

Statistika järgi on Eestis 1000 elaniku kohta alkoholi ostmise võimalusi kõige rohkem Hiiumaal. Kuidas te sellesse suhtute?

Uudised

Ministeeriumi järelevalve tõi Hiiumaa Vabakooli tegevuses välja hulga puudusi ning juhtis tähelepanu õpilaste prognoosi mittetäitumisele. Ettekirjutuste täitmatajätmine võib kooli uuest tegevusloast ilma jätta. Haridus-...

Galerii

Laupäeval tulid lauljad ja linnarahvas kokku tähistamaks tütarlastekoori ja poistekoori sünnipäeva.