Connect with us

Uudised

Reili Rand tõuseb sotside peasekretäriks

Foto: Raul Vinni. Reili rand pildil keskel.
Tõenäoliselt ka Riigi­kogusse pääsev hiidlane jätkaks kahes ametis.

Sotside esimees Lauri Läänemets tegi teisipäeval erakonna juhatusele ettepaneku, määrata erakonna peasekretäri kohusetäitjaks Reili Rand, kuna senine peasekretär Eduard Odinets lahkus ametist.
Reili Rand (fotol) ütles Hiiu Lehele, et peasekretäri amet ei tulnud talle väga suure üllatusena, aga see pole ka väga vana teadmine. Kui senine peasekretär oma lahkumisest aimu andis, tehti pakkumine talle.
Suure tõenäosusega saab Reili Rannast ka Riigikogu liige, sest kui sotside esimees ministrina valitsusse läheb, on tema asendusliikmeks just Reili Rand.
Kahe töö võimalikus tegemises Rand probleemi ei näe ja sellist mudelit on kasutanud mitmed erakonnad.
Erakonna esimehe Lauri Läänemetsa sõnul on Reili Rand end tõestanud nii erakonna juhtorganites kui ka võimeka omavalitsusjuhi ja kodanikuühiskonna liidrina. „Reili empaatiavõime, süsteemsus ja ambit­sioonikus loovad suure­pärased eeldused erakonnaorganisatsiooni juhtimiseks. Mis aga veelgi olulisem – Reilil on süda õige koha peal,“ lisas Läänemets.
Peasekretäri amet on Rannale järgmine samm erakonna eesotsas, varasemalt on ta valitud sotside aseesimeheks ning Riigikogu valimistel paigutati ta üldnimekirjas kõrgele kolmandale kohale. „Selline usaldus on pikaajalise töö tulemus,“ ütles Rand.
Sotside volikogu koguneb sel laupäeval, 8. aprillil. Juhatus teeb volikogule ettepaneku Rand kohuse­täitjana ametisse määrata kuni juunis toimuva erakonna üld­koguni.

Veel lugemist:

Uudised

Vastvalminud Kõrgessaare kergtee teeb ka kerge kaare teeäärsesse metsa, Viscosa siiditehase veehoidla tammile, kust avaneb kaunis vaade Köönaaugule. Ametlikult kolmapäeval avatava kergliiklustee trassi algse...

Teema

Kahe saarel tegutseva perearsti vaheline erimeelsus suve alguses vabaks jäänud nimistu asendamise üle on viinud olukorrani, kus tohtreid püüavad lepitada nii vallavalitsus kui ka...

Kultuur

Haapsalus toimunud “Provintsiteatrite päeval” teenis Hiiu Naaditeatri lavastus “Maniakk” laureaaditiitli. Žürii tunnustas sellega selget ja ladusat esitust ning hästitoimivat dialoogi, näitlejatööd, kokkumängu ning samuti...

Krimi

Hiiumaa politseil tuli eelmisel nädalal alustada kaks väärteomenetlust varavastaste süütegudega seoses. Ühe juhtumi puhul on tegemist vargusega, kus kooli ees jalgrattaparklast varastati ära jalgrattakiiver....